Wpis z mikrobloga

Cześć mirki i mirkówny. Od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad kupnem skrzypiec ( ͡° ͜ʖ ͡°). I tu moje pytanie, czy ktoś znający się w tym temacie mógłby polecić jakiś w miarę tani model? Znalazłem u Henglewskich całkiem tanie modele uczniowskie, niby zwykłe masówki ale przystosowane przez lutnika do gry. Zna ktoś? Mógłby polecić? Na forach "skrzypkowych" to każdemu by zalecali kupno skrzypiec za 2k cebulionów a to jest lekki overkill jak na początek :< Jeżeli macie jakieś inne sugestie z okolic Warszawy to z chęcią wysłucham.
#skrzypce #warszawa #muzyka #muzykaklasyczna
  • 3
  • Odpowiedz
@Dresdenn: sklep Henglewskich polecam, ceny może nie są najniższe, ale obsługa bardzo kompetentna i miła ʕʔ

Hmm, może najpierw znajdź jakiegoś nauczyciela i zobacz kilka pierwszych lekcji na jego instrumencie (zazwyczaj ktoś posiada jakiś drugi, starszy, albo taki awaryjny). Skrzypce na początku nauki nie są wdzięcznym instrumentem ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczególnie domownicy albo współlokatorzy będą cię mieli dość, ale nie poddawaj
  • Odpowiedz
@Pjongjanska_ferma_zolwi: Chyba zrobię tak jak napisałeś i skorzystam z porad nauczyciela. Boje się tylko że będę musiał wyłożyć wszystkie moje pieniąchy na stół. A co do samych skrzypiec to domyślam się że w ciągu pierwszego roku zdążę zniechęcić do siebie całe swoje osiedle. Mogę tylko powiedzieć tyle
  • Odpowiedz
@Dresdenn Sklep tego pana tego pana polecam. On jest z Warszawy i ma przystępne ceny i rozległą wiedzę, a co ważniejsze sam dopieszcza te instrumenty przed wydaniem. Kupiłam u niego Sandnera za tysiaka rok temu i gram cały czas. Smyczek kupiony u Henglewskich szybko mi się zjechał jednak. Może oni mili są, ale te tanie smyczki są mocno eksploatowane przez klientów niestety. Więc wróciłam do smyczka załączonego do skrzypiec i chyba
  • Odpowiedz