Wpis z mikrobloga

Witajcie,

Chcąc nieco poszerzyć "działalność" naszej nieoficjalnej grupki pozwalam sobie zainaugurować nowy tag- #dyskusjewatchboners (zapraszam do obserwowania). Chciałbym, aby we wpisach oznaczonych tym właśnie tagiem użytkownicy zainteresowani szeroko pojętym światem zegarmistrzostwa mieli okazję podyskutować o swojej pasji, a nie tylko wymieniać się zdjęciami czy opisami. Czy to wypali? Nie wiem, ale warto spróbować ( ͡ ͜ʖ ͡)

W pierwszym "odcinku" temat oczywiście kontrowersyjny- podróbki

Ostatnio z przerażeniem na Mikroblogu obserwuję wysyp osób pytających gdzie zakupić podrabiany zegarek, bądź wprost chwalących się posiadaniem takowego. Czy według Was noszenie podróbek jest akceptowalne? Czy dopuszczacie sytuacje, w których można założyć nieoryginalny zegarek? Czy zakup "samemu dla siebie" również jest według Was naganny?

Zachęcam do szczerych wypowiedzi i aktywnego uczestnictwa :)

Wyjątkowo za pierwszym razem komplet tagów, żeby wszyscy mieli szansę się dowiedzieć:
#zegarki #zegarkiboners #zegarmistrzostwo #zegarek #watchboners #watch
AntoniPatek - Witajcie,

Chcąc nieco poszerzyć "działalność" naszej nieoficjalnej g...

źródło: comment_8nKvsEyUNOdW2UvOfinEEMfZaPAY5vge.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@AntoniPatek: jest dopuszczalne, dzisiaj nie produkuje się zegarków ręcznie, tylko składa je maszyna na taśmie w chinach ;/
to już nie są zegarki jak te 30-60 lat temu, gdzie każdy miał swoją duszę, unikatowe niedoskonałości i był składany przez mistrza ;)
Dzisiaj zegarki z tej samej serii są identyczne z atomową precyzją :D
  • Odpowiedz
Podróbki zdecydowanie nie, podszywanie się pod inną markę jest nieakceptowalne i skrajnie złe. Każdy z nas kto jest w czymś dobry i wydał na to pieniądze i spędził nad tym mnóstwo czasu niech pomyśli że ktoś nagle zaczyna robić to co on pod nazwiskiem z wyrobioną już marką, tylko #!$%@?. Nawet jeśli to nie nasi potencjalni klienci zostali podebrani to jest to złe i godne potępienia.

Co do wzornictwa, nawet takiego a'la
  • Odpowiedz
@Jarczur: no ale jak wiadomo że podróbka to można, a okłamywanie klienta że podróbka to prawdziwy Rolex to oszustwo które jest powszechnie tępione a nawet zagrożone karą pozbawienia wolności
  • Odpowiedz
@AntoniPatek:
Pozwolę sobie na prostacki komentarz, który będzie łatwy do zrozumienia dla targetu takich fejk badziewi

"#!$%@?ć podroby #!$%@? hue hue hue "

Zawsze mnie zastanawiało czy taki posiadacz tombakowego relexa i fan podrabianych towarów zasłania twarz swojej Karyny plakatem Moniki Bellucci przed seksem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wysuszony: ja też czułbym się źle nosząc podróbę. Przerabiałem to gdy kiedyś kupiłem podrabiane okulary przeciwsłoneczne. Ciągle czułem że coś jest nie tak, taka drobnostka która ciągle wkurzała. Poszedłem do sklepu, kupiłem oryginały, jest idealnie.
Sam zaglądam na fora poświęcone podróbkom-raz że trochę się uczę rozpoznawać pordobione, dwa że jeśli ktoś interesuje się budowaniem własnych składaków czy przerabianiem zegarków to znajdzie tam sporo oryginalnych części. Tam też zauważyłem taki mechanizm-ktoś kupuje
  • Odpowiedz
@AntoniPatek: Dla mnie kupowanie i noszenie podróbek to cebula poziom master. I nie chodzi tu tylko o zegarki (chociaż przede wszystkim) ale także inne rzeczy typu okulary, ubrania, torebki u kobiet itp. Temat jest prosty albo wybierasz oryginał albo inną tańszą markę. Jeśli zaś chodzi o inspirację- wg mnie pod własną marką jest to dopuszczalne i to jestem w stanie zaakceptować.W swoich zbiorach akurat raczej nie mam zegarków "inspirowanych" ale gdybym
  • Odpowiedz
@thewickerman88: to zależy, w takiej stolicy czy innym Krakowie albo motor albo komunikacja miejska, jak nie jesteś jakimś chłopkiem roztropkiem to poznasz typa z hajsem bo butach, pasku, torbie, płaszczu etc
a jak zobaczysz typa wysiadającego z e46 w jeansach z namalowanymi napisami i zmechaconym swetrze z krokodylem fikuśne podwiniętym tak by hublota było widać to odrazu wiesz, ze to król wyników wyszukiwania luksury mens łacz na ali ( ͡°
  • Odpowiedz
@AntoniPatek kupiłem w życiu kilka podróbek, ale tylko z ciekawości, bo nie umiałbym ich na sobie nosić. większość z nich poszła od razu do kosza, ale podrobione Ray Bany oddałem siostrze, bo były naprawdę dobrej jakości. tak samo z podrobionym roly subem, kosztował mnie blisko 300$, wiec szkoda mi go było wyrzucać do kosza. po ogarnięciu jak zajebiście jest zrobiony, oddałem go ziomkowi.
  • Odpowiedz
@AntoniPatek zastanawiam się co osoby kupujace podroby zegarków firm modowych typu Armani czy CK chcą osiągnąć (zauważyłem na grupie Aliexpress że te dwie marki wiod prym) - pokazać, że mają coś na coś na prawdę ich nie stać ? Zaszpanowac ?
  • Odpowiedz
a jak zobaczysz typa wysiadającego z e46 w jeansach z namalowanymi napisami i zmechaconym swetrze z krokodylem fikuśne podwiniętym tak by hublota było widać to odrazu wiesz, ze to król wyników wyszukiwania luksury mens łacz na ali ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@konto_darmowe: az mnie ciekawi jak bym zostal oceniony przez jakiegos wykopka znawce na ulicy. Zazwyczaj popylam w sportowych butach i jeansach, a na lapie zawsze jakis
  • Odpowiedz
@niedlapsa: uprościłem temat mocno, a ty go jeszcze spłyciłeś, sportowe buty No i co? Masz #!$%@?ć tylko we włoskich lakierkach czy mokasynach?
Jeansy? Masz takie z naszytymi skrzydłami i napisami zrobionymi sprayem z ryneczku, czy takie #!$%@? prawilnie skrojone ?
M3 to nie e46 2.0 z kanonu Seby i jest postrzegane totalnie inaczej.
Jednym słowem liczą się szczegóły.

Podsumowując, #!$%@? a ja mam racje ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz