Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie jeśli mam projektor pod sufitem w pokoju kanapa ok 3.5 m od ściany i projektor daje ekran o wielkości ok 80-85 cali. Na jakiej wysokości powinien być ekran projekcyjny od podłogi? Uchwyt do projektora pozwala mi tak zmienić kont że ekran zaczyna mi się na 120cm ale jest to nie wygodne bo ciągle trzeba mieć głowę zadarta do góry. Czy ktoś wie jaka jest taka optymalna wysokość albo jakaś reguła jak taka wysokość powinna się kształtować. Będę musiał przerobić mój uchwyt abym mógł przechylić projektor niżej. #projektor #kinodomowe #optoma #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
@dupree: reguła jest taka że powinieneś zrobić tak aby Ci się wygodnie oglądało ;) zobacz sobie jaki maksymalnie możesz przestawić keystone aby mając projektor pod kątem z sufitu boki obrazu nadal były prostopadłe ;)
  • Odpowiedz
@dupree: Wg zasady środek ekranu powinien znajdować sie na wysokości wzroku tam skąd najczęściej oglądamy. Ja mam ekran 100calowy i jego dolna krawędź zaczyna sie 80 cm od podłogi i tez da sie oglądać bez zmęczenia
  • Odpowiedz