Wpis z mikrobloga

Sprostowanie. Po Wykopie krąży fałszywka. A raczej prawdziwy cytat fałszywie przypisywany Adolfowi Hitlerowi. Brzmi on następująco:

Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami obecnego systemu kapitalistycznego, który wykorzystuje ekonomicznie słabszych, z jego niesprawiedliwymi płacami, z niesprawiedliwą oceną osoby ludzkiej według jej zamożności a nie według odpowiedzialności i rzeczywistych dokonań. Jesteśmy zdeterminowani aby zniszczyć ten system za wszelką cenę.

Przykładowym komentarzem powielającym fałszywkę jest ten autorstwa użytkownika @videon w dyskusji z użytkowniczką @Andreth. Prawda wygląda tak, że słowa te wypowiedział przywódca lewego skrzydła (i zapiekły antymarksista) NSDAP Gregor Strasser. Zostanie wraz ze swoją frakcją zgładzony w czasie nocy długich noży. Jak donosi angielskojęzyczna Wikipedia:

This misattribution is sourced from John Toland. In Adolf Hitler: The Definitive Biography (1976), it is attributed to Hitler in a speech of May 1, 1927. It is recorded in Thoughts about the Tasks of the Future by Gregor Strasser on June 15, 1926.

Na zdjęciu widnieje Bernhard Kuhnt, tym razem już naprawdę socjalista, szef SPD w Oldenburgu. Fotografia uwiecznia moment jego aresztowania przez SA-manów. Czy Kuhnt pozostaje z nimi w przyjacielskiej komitywie, niech każdy oceni sam.

#neuropa #4konserwy #postprawda
shadowboxer - Sprostowanie. Po Wykopie krąży fałszywka. A raczej prawdziwy cytat fałs...

źródło: comment_1DNePqQHILPJ2KCT2Rdl83A3nrsskD9K.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@shadowboxer: "Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów"
Będziesz musiał napisać sprostowanie do sprostowania, nie przypisywałem cytowanych słów do Hitlera (cytat łatwo dostępny w sieci) i moim interlokutorem nie była @Andreth. Taka drobnostka, a jak obraz zmienia.
  • Odpowiedz
Będziesz musiał napisać sprostowanie do sprostowania, nie przypisywałem cytowanych słów do Hitlera (cytat łatwo dostępny w sieci)


@videon: O tym, jak kłamiesz i jesteś bezczelny na końcu. Jasne, to oczywiste, że pisząc "prawicowiec" miałeś na myśli Gregora Strassera, na którym, jak pechowo chciała historia, cała swą uwagę skupili badacze, zamiast na wykończonym przez niego w nocy długich noży Hitlerze. Oto właśnie, świadomie czy nie, obraz alt rightu i jego zakłamania oraz
  • Odpowiedz
@shadowboxer: Wow, jaki potok tłumaczenia się z oszczerstwa i niby dlaczego ja miałem tej zielonce to tłumaczyć?! Kłamiesz w kontekście mojej osoby i nie da się tego ukryć, historia moich wypowiedzi jest dostępna i do sprawdzenia. Złodziej co krzyczy łapać złodzieja! Żenada, nie przyznać się do błędu, a jeszcze się tak pogrążyć. Typowa dialektyka lewicowa, to nie moja ręka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shadowboxer: @BojWhucie: @videon:

Drugi słynny cytat, mający dowodzić tego, że hitler był lewakiem

"Nauczyłem się bardzo wiele dzięki marksizmowi, czego nie waham się przyznać. Różnica polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, o czym ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali. Cały narodowy socjalizm na tym się opiera"
- to wyznanie führer III Rzeszy poczynił wobec Hermanna Rauschninga, autora głośnej książki "Hitler mówi".

"Niemcy nigdy się
  • Odpowiedz
powtórzonych z tamtego komentarza słów w innym znalezisku nie przypisuje Hitlerowi... byłeś ty


@shadowboxer: Wiesz dlaczego go nie przypisałem i nie podpisałem A.Hitler, bo sprawdziłem kto te słowa wypowiedział, jeśli Twe chore teorie były prawdziwe, to w odpowiedzi na moje pytanie zaprotestowałbym, że autorem ich jest G.Strasser. Bezczelnie kłamiesz i naginasz rzeczywistość by była zgodna z Twą tezą, zamiast powiedzieć, no trochę się zagalopowałem, sorki.
  • Odpowiedz
@BylemLewakiemZanimToByloModne: Analiza ruchu nazistowskiego poprzez pryzmat osoby Hitlera jest dość mocnym nadużyciem, to jakbyśmy analizowali głoszone poglądy posła Niesiołowskiego, od radykalnego chadeka do lewicującego neoliberała. To jest polityka i lawirowanie pomiędzy skrajnymi poglądami jest normą. Partie na piedestał władzy wynoszą wyborcy i ich poglądy są wypadkową jakie idee partia w danej chwili głosi. Uważam, że tak należy analizować każde ruchy społeczne. Lewicowe idee NSDAP wyniosły ich na szczyty władzy i jest
  • Odpowiedz