Wpis z mikrobloga

#pokemirko
#zetadventure

Epizod 18

Bądź potężnym charizardem, zostawaj z 9hp po jednym ataku jakiejś latającej elektrycznej wiewiórki. Magmar, tęsknię :(
Walki z trenerami nie są łatwe. Nie wiem czy to nagły wzrost poziomu gry czy to ja zrobiłem coś nie tak, ale częstotliwość wizyt w PokeCenter wzrasta.
Na drodze 317 łapię parę ciekawych pokemonów: cacturne, gardevoir oraz gallade. Korzystając ze świecącego słońca ewoluuję też happiny w chansey.

Caspian City
Wenecja? Nie, to tylko miasto zalane przez powódź. Mieszkający tutaj ludzie nie mają łatwo, na szczęście kilka budynków uniknęło całkowitego zalania - w tym centrum pokemon. Jakiś architekt15k pomyślał i postawił je na wzgórzu.
Od pływaka dostaję HM 06 Dive. Tymczasowo dostaje je Kingdra w zamian za ruch draco meteor - muszę pamiętać, żeby przed wyzwaniem Elite Four przypomnieć jej ten atak.

W mieście jest laboratorium paleontologiczne. Nie tracę czasu i wskrzeszam wszystkie skamieliny, które wykopałem do tej pory - dzięki temu pokebox wzbogaca się o omanyte, kabuto, aerodactyla, lileepa, anoritha, cranidosa i shieldona. Poza tym jednak nie ma tu więcej do roboty, więc przygotowuję się do walki o ostatnią odznakę.

Sala w Caspian City to sala ognista. To dobre wieści dla kingdry, która dzięki swoim dwóm typom dostaje tylko 1/4 obrażeń od ruchów typu fire. Niestety pozostała piątka nie będzie tu aż tak skuteczna. Pod wejściem do sali stoi komputer - to chyba jakaś sugestia, że będzie mi potrzebny xD
Szybko okazuje się, że mój plan nie był wcale taki dobry. W sali cały czas panuje słoneczna pogoda, co wzmacnia ogniste ataki i jednocześnie osłabia wodne. Bardzo #!$%@? sprytne.
Przed walką z Mirandą decyduję się na ryzykowną taktykę - wymieniam jirachiego na złapaną gardevoir, a następnie uczę ją ruchu rain dance i daję choice scarf do trzymania. W ten sposób może na część walki obrócić broń liderki przeciwko niej. Docieram do liderki i już mamy zaczynać, ale wtedy nagle


Miranda próbuje go spławić, ten jednak nie ustępuje. Proponuje zatem podwójną walkę. CO? Ja mam walczyć z tym kretynem w drużynie? No chyba Was arceus opuścił...
Nie ma innej opcji? Niech Wam będzie. Zapłacicie mi za to oboje.

Walka o ósmą odznakę
Pojawienie się Jake'a oraz fakt, że Mirana posiada Mega Charizarda wymusza spore zmiany w planie. Do łask wraca surf - atak obszarowy lepiej się sprawdzi w podwójnej walce, a przed gardevoir wchodzi jolteon, który zajmie się sparaliżowaniem wroga.
Podchodziłem do tej walki około 5-6 razy. Za każdym razem coś zmieniałem, za każdym razem byłem bliżej celu. W końcu udało się. Dostałem "inferno badge", TM 50 Overheat i nauczkę, żeby nigdy więcej nie walczyć z tym kretynem w jednym zespole.

No cóż...
Udało się. Mam 8 odznak.


W komentarzu krótkie podsumowanie aktualnych zasobów
B.....x - #pokemirko
#zetadventure

Epizod 18

Bądź potężnym charizardem, zostaw...

źródło: comment_nzQQWetR72NiD9iqHE7RvZENgxZItdtE.jpg

Pobierz
  • 5