Wpis z mikrobloga

Xiaomi Air Purifier Pro - ma ktoś tego "starszego brata" dobrze znanego modelu Air Purifier 2?

Planuję zakup za jakiś czas oczyszczacza (celowo poza "sezonem smogowym", jak już ceny nieco spadną) i zastanawiam się, czy warto dokładać do wersji Pro (całkiem sporo, bo u majfrendów teraz stoi za ~400$ przed podatkiem, w porównaniu do ~220$ za Air Purifier 2). Docelowo miałby służyć w mieszkaniu o powierzchni prawie 50 m². Widzę, że Pro ma wydajność szacowaną na 60 m², a "dwójka" na 37 m².

Czy w ogóle sensowna jest próba oczyszczenia powietrza w całym mieszkaniu przez jeden punktowy oczyszczacz, czy jest to niewykonalne i lepiej dać sobie spokój? Jak Air Purifier 2 daje sobie radę w mieszkaniach nieco większych od wspomnianych 37 m²?

W sumie, to nie musi być koniecznie Xiaomi. Jeśli macie coś dobrego do polecenia, to śmiało. Doradźcie coś, bo jest tak duży wybór, że ostatecznie człowiek nie ma pojęcia, co kupić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#smog #xiaomi #kiciochpyta
  • 27
  • Odpowiedz
@jan7796: W instrukcji jest, że można go przeczyścić w Air Purifer 2, jaki masz oczyszczacz? Wartości z oczyszczacza i miernika trochę się czasem rozbiegają, ale są zbliżone. Wczoraj na polu pokazywał mi 36-40 a w internecie było, że jest 40-45 pm w mojej okolicy.
  • Odpowiedz
ciężko zbić poniżej 20-30


@mckale: w jakim regionie masz takie wartości? jaka wielkość pomieszczenia?

@KurczakPoTajsku: instrukcja mówi o czyszczeniu zewnętrznej części soczewki a u mnie była brudna od wewnątrz. mam wersję 2. Jak bardzo wyniki oczyszczacza i miernika mogą się różnić?
  • Odpowiedz
@lays: Ja to sobie właśnie zamówiłem mniejszą wersję. Ten duży wykorzystuje ten sam filtr co mały więc chyba lepiej kupić 2 małe bo wyjdzie niewiele drożej a od razu będzie się miało 2 filtry.
Inna kwestia to jestem ciekaw kiedy pojawią się zamienniki filtrów do xiaomi.
Na alliexpress już widać dodatki mające na celu wydłużenie żywotności filtrów i nawet jeden filtr zamienni się znalazł.
Choć na razie w tej samej cenie
  • Odpowiedz