Wpis z mikrobloga

Mirki, macie może jakieś doświadczenie dotyczące zatrudniania Ukraińców? Obecnie w firmie chcemy przyjąć czterech do pracy w magazynie, ale mam trochę o to obawy. Może ktoś z was ma w pracy takich i mógłby podzielić się radą jak to wygląda. Moja główna obawa: czy nie kradną itp.. Z góry dziękuję za każdą opinię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiciochpyta #pytanie #pracbaza
  • 7
@Mariusz1992 pracowałem w firmie gdzie robiło około 100-200 w sumie na zmianach. Bardzo pracowici. Robili sporo godzin. W pracy nie kradli ale w sumie nie było czego. Gorzej bylo juz między nimi. Mieszkali czasem po 10 osób w jednym mieszkaniu i potrafili sobie kosmetyki ukraść.
@Mariusz1992: Pracowałem w firmie, która zajmowała się wynajmem pracowników z Polski oraz Ukrainy(ok. 8 lat temu więc realia mogły się zmienić). Po kilku zleceniach wycofali się z dostarczania Ukraińców, bo klienci nie byli zadowoleni z tych osób - pracownicy na stanowiska w magazynie/montowni itd., ogólnie niskie kwalifikacje.

Inny znajomy, który zajmuje się dostarczaniem pracowników z Białorusi twierdzi, że jest negatywny PR wokół pracowników z Ukrainy i coraz częściej, szczególnie branża budowlana
@xertiz: Nie mam doświadczenia z nimi szczerze mówiąc. Dobrze opłacamy naszych pracowników, ale precyzując ta praca jest pracą w chłodni i czasem naprawdę ciężko znaleźć ludzi którym się chce. Wiesz nie dla każdego szczytem ambicji jest praca magazyniera. Staramy się raczej pilnować czy nic nie ginie ale nie jest to takie proste
@Mariusz1992: Pracowałem z Ukraińcami, nawet zapoznałem się z paroma. Ogólnie - są tacy sami jak Polacy, z początku będą ostrzej pracować i na tym większe różnice się kończą. Czy kradną - chyba nieco mniej niż Polacy. Mają też pewien respekt do naszego kraju, że w Polsce dało się zrobić lepszy kraj niż u nich. Spróbuj ogarnąć jakichś z lepszym wykształceniem, u nich system wygląda chyba nieco inaczej.