Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniedoeksperta

Czołem Mirki.

Poirytowałem się ostatnio za sprawą UPC. Mam u nich internet 120MB, z którego zawsze byłem zadowolony.
Do momentu, kiedy nie przesiadłem się z PC na laptopa i nie zacząłem tego internetu używać przez Wi-Fi.
Okazuje się bowiem, że ze 120 MB, po Wi-Fi dostępne mam 40 MB - posprawdzałem, niezależnie od urządzenia, zaniżona prędkość. Ze znikomych danych technicznych modemu (UBEE evw3226) jakie udało mi się znaleźć - wynika, że ten modem szybciej nie poleci.

Telefon na infolinie, rozmowa z informatykiem i złote rady... a czy na pewno mam urządzenia w standardzie N, a czy w koło dużo innych sieci, a czy modem resetowałem, czy wirusów nie mam itd.
Na koniec rozmowy Pan uprzejmie mnie podsumował, że 120 MB to ja mam gwarantowane po kablu, a przez Wi-Fi to nikt mi takiej prędkości nie obiecywał...

Będę w najbliższym czasie przenosił usługę w inne miejsce zamieszkania, i chciałbym tą sprawę załatwić, gdyż z mojego punktu widzenia jest wku*****ąca... płacę za 120 MB a wykorzystać mogę do 40 MB, i zastanawiam się, czy będąc w UPC nie zażądać urządzenia, które pozwoli mi wykorzystać usługę którą posiadam. Jeżeli nie, to jestem skłonny zrezygnować z takich usług, bo na szczęście w okolicy UPC nie jest monopolistą...

Ktoś miał podobną sytuację ? Serio mogą "nie gwarantować" żadnej prędkości po Wi-Fi ?
  • 8
@syn_admina co XD
No nke.mow takich rzeczy bo sie op osmieszy niepotrzebnie.
@Arthaniel oczywiscie ze.po wifi nikt ci nje.zagwarantuje przepustowosci 120 XD
Two router moze miec klasę n - przepustowosc do 300 MB, ale jaką sieciowke ma.laptop? Jaką antenę? Jak daleko od routera stoi? Czy nie ma.w.poblizu zaklucaczy sygnału? Na.przyklad.kilkudziesieciu innych sieci domowych nadjacych na.tym.samym domyslnym kanale?
Doczytaj od czego zalezy predkosc wifi na.lapku anpotem sie sadź do operatora.
@jack-lumberjack laptop ma kartę N, kilka urządzeń było sprawdzonych w tym samym pomieszczeniu w odległości metra od routera, sąsiedzi w otoczeniu mają kilka innych sieci - sprawdzalem na różnych szerokościach pasma. Nawet LG G5 ma taką samą prędkość.