Wpis z mikrobloga

Cześć! Wiem, że takich pytań pojawia się wiele, ale zapytam jeszcze raz: jak zacząć programować?
Jestem w liceum i ostatnie chwile przed studiami chciałbym poświęcić nauce do matury i programowania.
Jest dużo kursów, platform, języków. Co na początek? Kurs C++ Mirosława Zelenta czy C# Piotra Gankiewicza? Może coś jeszcze innego? Znalazłby się ktoś z kim mógłbym porozmawiać?
#programowanie
  • 13
  • Odpowiedz
@Boleslaw_Smiszny: Weź se jakiegoś Pythona, im szybciej zauważysz efekty tym większa szansa że kontynuujesz. Na początek może być polska książka - ebook/papier whatever. Nie korzystaj z żadnych blogów, kursów i podstaw w internecie, coś co jest w książce wytłumaczone na 50 stron to przeważnie jest jedna krótka strona internetowa i do końca tego nie zrozumiesz jak jesteś początkujący. Nic nie pobije wiedzy przekazanej z porządnej cegły od oreilly, przeważnie same informacje
  • Odpowiedz
@Boleslaw_Smiszny: Cieżko na czytniku, za duże strony(kod moze być rozwalony) i przeważnie to pdf jest. lepiej na kompie/tablecie. Python Wprowadzenie/Programming Python oreilly Wydanie IV lub tylko ang V (IV jest dość spoko jeszcze obejmuje Python 3/3.1) - tylko trzeba na szybko z 800stron opierdzielić, tak rozlegle są rozpisane podstawy.
Do Javy np : Java. Podstawy. Wydanie IX.

C++ nie znam się, C# nie polecam (ograniczenie do jednej platfomy, straszny próg wejścia
  • Odpowiedz
@Boleslaw_Smiszny: Lethal generalnie polecił Ci dobre książki, ja od siebie dorzucę coś z czym możesz zaczynać C++
http://stackoverflow.com/questions/388242/the-definitive-c-book-guide-and-list
Na czytniku nie ma co czytać, musisz jednocześnie czytać i robić na komputerze to, co jest napisane w ksiażce, także pdf po jednej stronie ekranu, kompilator po drugiej i do dzieła. Możesz też wypożyczyć książkę z jakiejś biblioteki uniwersyteckiej czy politechniki, jak tylko się uda, ale raczej wątpliwe, bo polowanie na nie trochę
  • Odpowiedz