Wpis z mikrobloga

@johnmorra: w domku jednorodzinnym jak się #!$%@? dach to sam to ogarniasz, szukasz ekipy ect. a jak wyjeżdżasz na urlop to ściągasz rodzine by mieszkali na Twój koszt i pilnowali

u mnie jak coś się #!$%@? pierw dzwonię do sąsiada, później ustalamy podział kosztów, a jak wyjeżdżam to nie ma problemu by podlał kwiaty i upewniał się czy szyby się nie tłuką w nocy
i płaciłem tylko za 400m2 gruntu, gdy
@desad: to nie szeregowka a blizniak, nie chce dzwonic do agencji bo każą mi podpisywać umowy zanim słowo powiedzą a chce zobaczyć okolice i jak to wygląda z zewnątrz
@johnmorra: postawienie bliźniaka wynika pewnie z małej działki. Prawo budowlane jasno określa odległości budynku od granicy działki i budynku sąsiedniego (również znajdujące się okna mają wpływ na odległości).
@johnmorra: może dlatego, że trzeba zostawić 4 metry od granicy działki, jezeli w elewacji znajdują sie okna. Co da 8 metrów pomiędzy domami, zakładając ze długość elewacji ma 12 metrów i dodajemy ustawowe odległości od frontu i tylu domu, to potrzebujemy działki większej o conajmniej 150 metrów, a praktyce pewnie ponad 200 metrow.
@JusTQL: cholera gdzie ty mieszkasz ze takie zmartwienia masz ze ci ktos dom obrabuje :o a z dachem to troche przesada. Z takim mysleniem to w lepiance bym mieszkal bo przynajmniej tanio naprawa wyniesie jak sie cos #!$%@? heheh

@konik: @cfani4k: nie wiedzialem o tych 4 metrach minimum. W sumie mozna zrobic bok domu bez okien no ale.... tak czy siak ja jednak wole dom wolno stojacy :)