Wpis z mikrobloga

Jak się uczycie języka angielskiego do matury? Jakieś sprawdzone sposoby?Ja oglądam filmy po angielsku z angielskimi napisami ale średnie to daje efekty, bo trzeba do tego jeszcze na bieżąco uczyć się słówek. A Wy?
#matura #angielski
  • 15
  • Odpowiedz
@Rober_E_Lee: No to dajesz, I am weasel i eddy są zajebiste. Do tego emulator N64 na drugim monitorze i akurat w półtora miesiąca się wyrobisz. :) Jak chcesz się nauczyć języka to imersja jest najwazniejsza - filmy, muzyka, teksty, słuchanie. I polecam fiszki, 30 minut dziennie i w 45 dni zrobisz luzem 1500 słówek. ;)
  • Odpowiedz
@Rober_E_Lee: Jak chcesz coś umieć, a nie jakieśtam ajem ju ar weź się tato, a zwykłe teksty są dla ciebie jeszcze za trudne, to zgooglaj sobie "graded readers", znajdziesz tego kupę na chomiku. To teksty/opowiadania upraszczane językowo do danego poziomu zaawansowania. Mozna znalezc "zwykłe" tytuły, ino prostszym językiem.
  • Odpowiedz
@Rober_E_Lee: rób repetytorium. Matura to egzamin, wystarczy robić zadanie za zadaniem i w końcu się ich wyuczysz. Oglądanie filmów gowno da na maturze.
  • Odpowiedz
@Rober_E_Lee:
słuchanie - http://www.esl-lab.com/index.htm
czytanie - to już słówka i jeszcze raz słówka. oprócz tego po prostu trzeba zrozumieć mniej więcej o czym jest tekst, i o co nas pytają
słowotwórstwo - http://www.gettinenglish.com/wp-content/uploads/2014/03/Phrasal-verbs.pdf / matura z angielskiego. to ci się przyda. środki językowe (bardzo spoko opcja, masz 30 lekcji dla podstawy i 30 lekcji dla rozszerzenia. są wszystkie przykłady zadań ze słowotwórstwa jakie mogą się trafić na maturze)
wypowiedź pisemna -
  • Odpowiedz
@az1zi: Oooo, Wielkie dzięki! Bardzo przydatne stronki :D Coś w rodzaju tej "esl" to w ogóle szukałem jakieś pół roku i nie mogłem znaleźć :P Fajnie, że jest rozszerzenie, bo właśnie je pisze i o rozszerzenie mam największe wątpliwości. Zdać zdam ale na ile %. Jeszcze raz dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bb-8: Powiem CI, że korzystałem z duolingo i prawie już wszystkie słówka miałem odkryte, ale co mnie boli w tej aplikacji to fakt, że zdania są bardzo proste. Os + czasownik i reszta zdania. Brakuje tam, według mnie, bardziej rozbudowanego słownictwa.
  • Odpowiedz