Wpis z mikrobloga

No spoko, tylko obrońca upadał na boisko, nie mógł nic zrobić i jego zamiarem nie było zatrzymanie Neymara, a Neymar miał dobre pół metra do piłki i mógł nad obrońcą po prostu przeskoczyć.


@Wojt_ASR_: Nie ma to znaczenia, czy zrobił to specjalnie, czy nie. Jeśli się poślizgniesz biegnąc na pełnej bulwie i wjedziesz komuś niechcący kosą, to jest faul, co najwyżej dostajesz niższej wagi kartkę, bo nie jesteś karany za brutalność.
@johnmorra panowie czy wy kiedykolwiek chociaż zagraliscie chodź jeden mecz w piłkę nożna? Dla kogo gra Neymar, dla Barcelony czy dla PSG? Gościu z psg ewidentnie pada pomiedzy neymarem a piłka i każdy sprytny piłkarz zamiast przeskoczyć przez takiego gościa potyka się o niego i wywalcza dla swojego klubu rzut karny. Trochę sprytu piłkarskiego i nic więcej. A co do jedenastki na suarezie to był kontakt na nogę Suareza i każdy kto
@MojHonorToWiernosc ale powiedz mi czy Neymar gra dla PSG że ma go omijać czy dla Barcelony i może chce wywalczyć karnego dla swojego klubu. Oczywiście, że by go ominął gdyby chciał, ale nie chciał bo chciał wywalczyć sprytnie karnego dla SWOJEGO KLUBU i to mu się udało.
@Wojt_ASR_ mógł przeskoczyć i ewentualnie nie strzelić z tej trudnej pozycji bramki a mógł potknac o gościa i tak też zrobić. Co ty byś zrobił gdybyś grał dla Barcelony i był na miejscu Neymara? Bo ja ewidentnie szukał bym karnego.
@MojHonorToWiernosc to jest spryt piłkarski. Tak samo jak prowadzisz piłkę i widzisz ze ktoś wybiega ci zza twoich pleców to możesz nie zrobić nic a możesz więc przez zawodnika i po tylko lekkim kontakcie upaść i mieście rzut wolny. Neymar porostu nie jest głupim zawodnikiem.
@rafmen powiem ci tak. Jeżeli zawodnik się potknał bo tak też według mnie bylo i jeżeli myślał że zablokuje piłkę ciałem albo głową to było to strasznie nie fair play ze strony zawodnika PSG i nawet jeżeli Neymar by się o niego nie potknał to moglobyc to powodem karnego ponieważ piłkarz psg bardzo przeszkodzilby w dośrodkowaniu. Karny ewidentny.
@Raccoonhere Bogatszy o opinie ekspertów stwierdzam, że masz rację. Przepisy dają tu furtkę do podyktowania karnego i był on słuszny, choć w początkowej fazie sędzia nie chciał go podyktować, myśląc pewnie podobnie jak ja, że chciał go wymusić. Neymar po prostu wykorzystał sytuację.