Wpis z mikrobloga

Mirki, ma ktoś z Was Mondeo MK4 z rocznika plus minus 2010/2011 (chodzi mi o wersję już po lifcie) w 2-litrowej benzynie (145KM) w kombiaku lub Toyotę Avensis II z rocznika 2008-2009 z benzynowym 1.8 (129KM), też kombi.
Rozglądam się za jakimś rodzinnym kombi w okolicach 30-35 tysięcy złotych. Koniecznie z silnikiem wolnossącym, benzyna. Może ktoś ma jakieś inne propozycje lub porady?
#motoryzacja #toyota #ford #kiciochpyta
  • 23
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy mi w 2 litrowym dieslu bez chipa raz dwa zaczelo brakowac mocy to co dopiero w benzynie 145KM. Dopiero po chipie bylo juz w miare ok. W tym roku jechalem w 4 osoby do chorwacji, bagaznik zaladowany po sam sufit i wgralem seryjny program, w gorach to bylo czuc ze mu juz ciezko.
  • Odpowiedz
@Shmit: rozumiem, jest to jakiś argument ale z drugiej strony - wyjazdy za miasto mam raz na jakiś czas, głównie autem poruszam się po mieście a jeżdżenie z 200 konnym motorem po 100-tysięcznym, niewielkim mieście z wąskimi jezdniami to nic przyjemnego dla kieszeni. Staram się wypracować jakiś kompromis w tej kwestii.
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: mój 250 konny samochód pali mniej na trasie niż ten który chcesz kupić. W mieście wiadomo ze więcej. Ja zamiast tej niewielkiej oszczędności wole chyba mieć komfort i bezpieczeństwo bo wiadomo ze u nas na drogach niebezpiecznych sytuacji jest mnóstwo. Samochodem z mocnym silnikiem nie musisz jeździć jak pryszczaty nastolatek. Ale możesz przycisnąć jak potrzebujesz
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: A czemu koniecznie wolnossący? 2.0t nie będzie palić dużo więcej niz 2.0 jak nie będziesz non stop tej mocy wykorzystywał. Regeneracja turbiny raz na 300k km to też nie jest jakiś koniec świata.
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nawet po mieście gorzej się jeździ takimi :P
Mam 125KM w mk3 sedanie i to jest tak na styk(a kombii więcej waży). 145 to by było dobre właśnie do sedana/htb.
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: Mazda 6 GH 2009 - mam liftback'a 2.0 z podtlenkiem cebuli, daje radę. Od razu wjechała konserwacja podwozia i na razie spokój. Akurat mnie przekonało spalanie, nie moc. Jeżdżę głównie trasami A4/S8, rozkręcam się do 170 i tak całą trasę zazwyczaj utrzymuje. Spali przy tym 12lpg/100 i mniej więcej tyle samo w mieście #wroclaw, przy dość dynamicznej jeździe :)
Wolnossące mogą być tańsze w utrzymaniu.
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: mój w mieście max 14-15 tak piszą. Ja nie sprawdzam bo serio czy litr w jedna czy w druga stronę to nie robi różnicy. Wiem za to ze jak trzeba to mam pod noga dużo koni i niutonometrów. Już nie jeden się zdziwił ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy: Mam poliftowego Avensisa II benzyna 2.0 (147KM) i jeśli samochodem jadą 4 osoby i jest trochę bagażu to zaczyna brakować mocy. Auto jak dotąd bezawaryjne, pojemne i wygodne. Jedyny problem to psujące się odbłyśniki w ksenonach.
  • Odpowiedz