Wpis z mikrobloga

Jeszcze niedawno pisałem, że zawaliłem egzamin Spring Core. No to dzisiaj #!$%@?łem na 91%. Upoważnia mnie to do tego, żeby powiedzieć śmiało jakie to jest gówno. XD Najgorsze jest w całym egzaminie to, że nie można zobaczyć co się zrobiło źle, więc praktycznie trzeba się uczyć wszystkiego od nowa. Powiem szczerze, że mam teraz mózg wypchany Springiem, ale niestety ten egzamin z miejsca winduje moją cenę jako kontraktora, więc był ważny. Ogólnie polecam tylko jeżeli firma wam zasponsoruje, ale to już pisałem.

#spring #java #chwalesie
  • 8
  • Odpowiedz
@Hatespinner: To jest egzamin od Springa jako organizacji? Wystawiają certyfikat? Jeżeli tak to jak długo ważny, czy bezterminowo, czy na daną wersję Springa? Materiały od nich czy czytanie dokumentacji + internet? Jaki koszt? Jakieś przykładowe pytania? Sorry za wysyp pytań, ale zainteresowałeś mnie :D
  • Odpowiedz
@CiekawskiJ: Egzamin od Pivotala a oni są jedyną oficjalnie certyfikującą organizacją jeżeli chodzi o Springa. To znaczy nie wiem czy to do końca prawda, ale tylko ich certyfikat ma jakiekolwiek znaczenie w swiecie Javy.

Kazdy egzamin jest do danej wersji Springa (ewentualnie kilku) i jest ważny tyle ile wersja jest w obiegu. Czyli w sumie sporo czasu.

Wszystkie materiały dają na kursie, który kosztuje jakoś 3000$. Ja tyle ofc nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Hatespinner

1. Uczyles się tylko i wyłącznie z ich materiałów? Co to za materiały? Chodzi mi w jakiej formie jest ta wiedza, czysta dokumentacja?

2. Test abcd, opisowy?
  • Odpowiedz
@m4tus: Nie ma się za bardzo, bo ja nie wierzę w pisanie z pamięci, a skoro masz te materiały to i tak możesz sobie przecież to wszystko wygooglać, logiczne.

Ten certyfikat jest głównie dla pracodawców, żeby wiedzieli, że albo jesteś serious kontraktorem bo się wykosztowałes na to gówno, tylko po to, żeby być lepszy, albo że już gdzieś pracowałeś.
Przynajmniej ja się na to tak zapatruję, wiadomo że znajdą się
  • Odpowiedz
Cześć, mógłbyś napisać gdzie realizowałeś kurs? Zdalnie/na miejscu? Spojrzałem na oficjalną stronę i nie ma tam niestety wymienionego żadnego polskiego miasta. W miarę możliwości prosiłbym również o nazwę szkoły.
  • Odpowiedz