Wpis z mikrobloga

Heh, już jakiś czas temu kupiłem sobie na #steam paczkę GTA jak była przeceniona. Od 3 dni ogrywam sobie #gtaiv bo słyszałem wielokrotnie opinie, że fabuła najlepsza w historii, klimat najlepszy w historii, #gtav to bajka dla dzieci itd. itp.
I co?
Gówno, srogo się zawiodłem.
Opiszę pokrótce fabułę (a raczej tę część, którą zdążyłem już przejść, podejrzewam, że będzie to ok. 20-30%)
1. Niko Bellic przyjeżdża do USA i chce zacząć nowe życie z dala od duchów przeszłości w Europie.
2. NB z przytupem zaczyna nowe życie i już w ok. 3 misji zabija pierwszą osobę, właściwie bez skrupułów, tak jak niektórzy zjadają rano kanapki.
3. Mimo to, kiedy zabija ruska, który przystawiał się do dziewczyny Romana to nagle rozkleja się i zaczyna opowiadać o wojnie itp. później znów o tym zapomina i liczy się tylko kasa.
4. Właśnie, kasa.
5. NB w co 2 misji przypomina innym bohaterom tej wspaniałej fabuły, że liczy się dla niego tylko hajs, i tak długo jak go dostaje tak długo może nadstawiać tyłka.
6. Wszystko spoko, tylko dlaczego nikt nie powiązał, zdaje się dość oczywistych faktów?
7. NB na oczach rasta gangstera oddaje torbę wypchaną jakimś koksem swojej dziewczynie, która sama przyznaje się do współpracy z policją
8. Cały światek przestępczy NB zamiast się zastanowić nad tym, że: Ej skoro dziewczyna NB pracuje dla rządu a sam NB przyznaje się, że liczą się tylko pieniądze, to jaka jest szansa, że LCPD płaci mu większy hajs niż my, żeby pozbyć się nas wszystkich, bo w końcu zabija on każdego kogo mu się każe zabić?
9. Meh, pewnie żadna.
10. Mimo, wydawałoby się oczywistych powiązań NB z LCPD, nikt ich nie zauważa (przynajmniej póki co)
11. NIE MÓWIĄC JUŻ O FAKCIE, ŻE JAKO NB SAMI WYKONUJEMY MISJE DLA KOMENDANTA LCPD, W DODATKU POJAWIAMY SIĘ NA PIEPRZONYM KOMISARIACIE.
12. Więc póki co jestem raczej zawiedziony :/
13. Ale sam klimat zepsutego, szarego miasta faktycznie doceniam.
  • 7
@Bartoni: Uwierz mi, o ile klimat GTA IV jest trochę cięższy niż np. VC, to w żadnym wypadku nie jest to sensowna, mądra opowieść :)
W każdej części GTA fabuła to kpina, pełna dziur ;)