Wpis z mikrobloga

Mironki z #akwarystyka #akwarium
Czy ktoś z Was ma lub ma doświadczenia z otwartym akwarium jak na zdjęciu poniżej? Padła propozycja powstania takiego cuda i zastanawiam się nad jednym - czy ta woda jakoś mocno nie będzie parować? Czy nie wywoła jakiegoś grzyba na ścianie? Jak to się sprawuje, czy się bardzo nie brudzi przez brak zamknięcia?
Docelowo mają tam być przede wszystkim neonki i przyjaciele neonek oraz dużo zieleni, z roślinami wychodzącymi z akwarium.
n.....a - Mironki z #akwarystyka #akwarium 
Czy ktoś z Was ma lub ma doświadczenia z...

źródło: comment_L57TeRN8bmCEKJIz2YNYcgqmu6La4Lkc.jpg

Pobierz
  • 27
@nama: lepiej Ci się oddychać będzie tylko od tej wilgoci ;). Ale parować będzie i to w miarę dużo, zwłaszcza jak duża powierzchnia dna będzie, oraz duża różnica temperatury pokojowej i temperatury wody.
@nama: ja przez długi czas miałem otwarte akwaria- jeżeli nie masz szczelnie zamkniętego pomieszczenia grzyb się nie pojawi, parowanie jest widoczne, co drugi dzień dolanie wody. Brudzenie jest niezauważalne, bo woda cały czas płynie.
@nama: Parować na pewno będzie - im wyższa temperatura w akwa, tym więcej wyparuje. Jednak tragedii nie ma, wystarczy dolać trochę wody co kilka dni. Grzyb też nie powinien się robić. U siebie mam trzy zbiorniki otwarte i żadnych problemów nie zauważyłem.
@kloner11: tylko będzie stało na komodzie pod ścianą i o ścianę się martwię, chociaż architekt już coś kombinuje z jakimiś kamieniami.

Ok czyli w sumie tylko dolewanie konieczne (planujemy od razu zrobić kranik ukryty).
Jeszcze byle rybki nie wyskakiwały.


@nama: Nie zdarzyło mi się, żeby neonki wyskoczyły, nawet mimo wysokiego stanu wody (około 1cm od krawędzi). Kiryski, otoski, krewetki, gupiki endlera - owszem. Jednak z neonkami nie powinnaś mieć problemów... O ile parametry wody nie będą dla nich tragiczne.
@nama: przy przezroczystym silikonie nie aż tak źle, ale tutaj już musisz ocenić, czy bardziej Ci na rybach zależy, czy na idealnym wyglądzie :P.
Pamiętaj, że dla neonów woda musi być kwaśna i miękka, a dla Innesa dodatkowo niezbyt ciepła ;).
@Papja: akwarium będzie pierwszą rzeczą, jaką się zobaczy wchodząc do domu. To ma być taki "hit" projektu kuchni. Więc wygląd jest akurat ultra ważny.

@daedalus_pl: @Papja: parametry będą dopasowane tak, żeby wszystkie żyjątka miały raj. Zatrudniony będzie fachowiec, sami się aż tak nie znamy.
@nama: Uwierz, że znam wielu fachowców aquascapingu którym bym nawet najprostszych ryb nie dał, pomimo tego, że akwaria robią ładne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Więc warto mimo wszystko uświadomić, że zależy nam na dobrych warunkach dla ryb. Jak będzie chciał Ci wcisnąć butlę CO2, to możesz być pewna, że nie warto mu zostawiać ryb pod jego ręką.