Wpis z mikrobloga

Mama mi się poskarżyła, że kakao z biedronki się pogorszyło. Kupowała wcześniej dla mojej małej siostry. Mówię mamie: daj spróbować. Spróbowałam - sam cukier. Patrzę na opakowanie:
- napój kakaowy a nie kakao
- cukier w składzie na pierwszym miejscu
- kakao 16%
xD
Mówiłam już wcześniej, by robiła DecoMorreno i słodziła (nawet na opakowaniu jest napisane jak je zrobić, by było dobre do picia), ale się bała, że małej nie będzie smakować. Nie chciała mi wierzyć, że będzie, ale teraz chyba w końcu się przekona :)
Często jeszcze u znajomych i rodziny spotykam się ze zdziwieniem, gdy mówię, że DecoMorreno jest bardzo fajne jako kakao do picia. Zbyt mocno w głowach zakorzenione jako dodatek do ciast :)
#biedronka #kakao #decomorreno #takietam
  • 24
@AwizisieAkat: nieprawda, mi bardzo smakuje bez cukru. A z miodem, jeszcze lekko ciepłe, jest wyborne :) Kwestia odzwyczajenia się od słodkiego, bo bardzo dużo przetworzonych rzeczy jest zwyczajnie przesłodzonych, do tego często słodzi się herbatę, kawę...
@Pomaraczowy: dokładnie... nic tylko samemu całe jedzenie przygotowywać z jak najbardziej podstawowych produktów.
@bolczan: no to jest okropne, na szczęście mama też to zauważyła i stara się małą oduczyć. Choć z nią jeszcze
@kostniczka: ale trzeba odróżnić kakao od napoju. Jak chcesz niesłodkie to należy kupić Cacao Magnetic (ostatnio było od FoodCare ul. Spokojna 4, 32-080 Zabierzów).
@mr03: z sola jeszcze nie próbowałam, ale ostatnio spróbowałam michałka z solonymi orzeszkami i okazało się to być ciekawym połączeniem... więc może i kakao z solą mi posmakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nienagannytroll: to też :D ale jak się zrobi tak jak jest napisane na opakowaniu (czyli najpierw całe kakao z odrobinką wody, a dopiero potem mleko), to wychodzi bez grudek. Tylko ludzie nie czytają (tak samo jak składu i wartości odżywczych) :)
@nienagannytroll: ja swoim Słoweńcom muszę zawozić/wysyłać co jakiś czas xD jakiegoś podobnego w siebie próbowali, mówią, że "to nie to", teraz jakieś lokalne jeszcze znaleźli (swoją drogą tamtego chętnie bym sama spróbowała, zapomniałam zabrać ze sobą jak teraz byłam :/)
Emigracja czy po prostu wyjazd? Kiedy wracasz?
@kostniczka: wyjazd służbowy, siedzę już prawie miesiąc we włoszech. jeszcze 1-2 miesiące i wrócę spróbować tego kakao ( ͡º ͜ʖ͡º)

stoi w domu, dodawane jedynie do ciasta, a tu widzę, że może mieć i inne zastosowanie