Wpis z mikrobloga

Jeśli myślicie że #raspberrypi #pizero wymaga drogiego Huba usb, to jesteście w błędzie. Taka zabawka:
http://s.aliexpress.com/Mz2eYVrA zupełnie wystarczy i będzie działać idealnie. Nie wiem czy LAN działa, ale najważniejsze że hub jest idealny.

Wrzucam specjalnie dla tych którzy myślą że trzeba mieć hub zasilany albo jakiś drogi model, oraz dla tych którzy tak jak ja ponad pół roku szukali czegoś w niskiej cenie co będzie działać. Polecam i pozdrawiam :)
  • 16
@lukasgl: Nie testowałem nic. Wiem jak działa prąd. Jak chciałbyś podłączyć dysk twardy do maliny nawet bez tego huba to si się po prostu malina wyłączy. Jak podłączyłbyś coś więcej niż mało prądożerne myszka i klawiatura to miałbyś to samo. Rozwiązaniem tego problemu jest po prostu odcięcie zasilania z rpi dla tego huba i poprowadzenie go z zewnątrz. Innymi słowy hub wtedy z rpi jest połączony tylko przewodami przesyłającymi dane a
@Kryspin013 Źle zadałem pytanie :) Pytałem o HUB bez modyfikacji. Czy pociągnie mysz i klawiaturę?

Swoją drogą testowałem kilka różnych tanich HUBów metodą na zasilanie z zewnątrz (tak jak pro proponujesz) ale nic to nie dawało bo problemem był brak własnego IC w HUBie. Pi Zero nie widziało podłączonych urządzeń.
@lukasgl
@Kryspin013 ten hub zapewnia wystarczająco mocy na klawiaturę mysz i WiFi. To raz. Jeśli masz mocny zasilacz do rpi to nie trzeba dodatkowego, wystarczy przewody +5 i - 5V (czerwony i czarny) zmienić na takie o większym przekroju. Mam ten hub, nie podłączyłem dysku HDD jeszcze (w przyszłym tygodniu sprawdzę) ale działa idealnie, właśnie dlatego że ma sterownik usb w środku
@Kryspin013 ogólnie jeśli dysk 3.0 działa na usb 2.0 to znaczy że wystarczy mu te stałe 500mA. Natomiast musi być ono w miarę stałe. Dlatego przewody wymagają zmiany. Można je poprowadzić nawet poza układem, a na układ dać tylko trochę żeby zasilić do jego działania.