Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki :)

Skończyłem dzisiaj robić pasek dla szwagra. Włoska skóra międlona, garbowana roślinnie na wierzchu i polski cielak również międlony i garbowany roślinnie jako podszewka (no ale go i tak na zdjęciach nie widać). Jako wypełnienie również skóra garbowana roślinnie, ale tym razem nie międlona, oraz z Turcji, szerokość 10mm i grubość ok. 2.5mm. Nić biała o grubości 0.4mm i szerokość ściegu to 7.5 szwów na cal (SPI). Szerkość paska to 22mm.

#modameska #zegarkiboners #diy #leatherworking #chwalesie #zegarki
Pepcioza - Cześć mireczki :) 

Skończyłem dzisiaj robić pasek dla szwagra. Włoska s...

źródło: comment_G7RA38pZDypR9BC9gutGUeiSZXZ6Lcmi.jpg

Pobierz
  • 16
@b4rnab4: Nie bardzo rozumiem o co chodzi :D I wątpię, żebyś u zegarmistrza jakiegoś kupił pasek ręcznie szyty z naturalnej skóry, a nie wytworu typu "genuine leather" bez gumy w środku. A na paskach się nie znam, przynajmniej nie na tyle, żeby Ci polecać cokolwiek, szczególnie z masówki. Jest za to wielu dobrych polskich strap makerów, którzy zrobią praktycznie co sobie wymyślisz, ale ceny często zaczynają się mniej więcej od 300
@Muszynski_Jan: Na razie nie brałem nigdzie, bo brałem ze starych pasków, ale można kupić na forum zegarkiclub.pl, np. użytkownik lookas2 sprzedaje całkiem fajne, ale to są klamerki z aliexpress. Z tym, że na ali widziałem zazwyczaj w cenie ok. 10$ a na alibabie przy zakupie np. 50 czy 100 sztuk cena za sztukę wychodzi niecałego dolara, wiec nie ma sensu zamawiać pojedynczo. Od tamtego kolesia z zegarkiclub.pl są za ok. 10-20
@Muszynski_Jan: No to najtaniej aliexpress, no i też nie jest tak, że są one #!$%@?, wyglądają na prawdę spoko, lepsze niż ten najtańszy szajs co w polskich sklepach internetowych można kupić, co też jest z chin, ale tam jak kupują to mają chyba cene 0.1 dolara, bo tak tragicznie one wyglądają :D Także ogólnie polecam ali lub poszukać kogoś kto sprowadza jeżeli nie chcesz kupić od razu kilkudziesięciu sztuk, bo pewnie
@Pepcioza: hej, można gdzieś zamawiać paski na zamówienie? Mi mój zaśmierdł po tym jak kiedyś grałem w nim w gałe i się mocno spociłem z nim na ręku i muszę wymienić i tak leży bidny i leży i w sumie nie wiem co z nim zrobić.