Wpis z mikrobloga

@anna-frasyniuk: to powiedz mi jaki jest sens testowania procesorów w 4K gdzie ich moc jest hamowana przez karty graficzne, które działają na 100% w męczarniach i cały wynik odnosi się tylko do tego ile karta graficzna pozwoliła z siebie wykrzesać. Nawet jakby wstawił tam gównianego buldożera AMD z poprzedniej generacji czy jakiegos pentiuma/i3 to i tak wyszłoby, że są na tym samym poziomie co najszybszy i7@5ghz bo w jego testach znaczenie
@LewactwoNajlepsze: Jedni jeżdżą Mercedesami, a inni BMW. Dla jednych będzie lepszy Intel, a dla innych AMD. Powiedz mi ile osób kupuje procka za 5tysi, żeby sobie pograć? Tak jak napisali w teście: za cenę Intela kupisz AMD z dobrą kartą graficzną. AMD wpasował się idealnie. Jak bym miał teraz kupować sprzęt to też bym wybrał AMD, bo wcale nie gram, a do moich zastosowań taki procek byłby idealny.
@anna-frasyniuk: Akurat Linus rzetelnym recenzentem nie jest. Cała ta recenzja wygląda jak "transmisja sponsorowana" Ryzenów i ASUSa, więc nie szalałbym z używaniem tego jako przykładu.

Zwłaszcza że grał w 4k. Porównanie procesorów w 4k, naprawdę?
@mgr_rybak: xD porównujesz samochody do procesorów xd Intel zawsze będzie lepszy pod względem wydajności, po co mam brać procesor od amd który jest w tej samej cenie a jest gorszy pod każdym względem? To fanboystwo, fałszywe przekonanie. Niektóre procesory intela są drogie ale wole dopłacić te 300-500 zł i mieć sprzęt który naprawdę będzie szybki. Usprawiedliwiasz się amd bo zwyczajnie nie chce ci się ruszyć dupy żeby zarobić na coś porządnego.
@Desann: Akurat ostatnio Linus mocno jechał po produktach AMD i promował Nvidie na każdym kroku (Nivida + monitor freesync -> narzekanie że ma screen tearing), więc zakłądam że zwyczajnie mówi to, za co mu zapłacą, niezależnie od tego kto to.
@LewactwoNajlepsze: Zluzuj majty kolego. Nie używam komputera w celach zarobkowych więc nie mam ochoty wydawać więcej. Po drugie jak już wspomniałem nie gram na kompie więc pogoń za klatkami mnie nie interesuje i nie potrzebuję wydajności intela w grach. W pozostałych zastosowaniach (mnie interesujących) AMD jest szybszy.
Czekam teraz na ruch Intela i czuję, że ceny ostro zlecą. Do teraz je trzymali, bo nie było konkurencji.
@Jurigag: no ale po co porównywać do starego 6900k, jeśli mamy tańszy i lepszy 7770k

za wyraźnie niższą cenę od nowego ryzena, Intel daje porównywalne wyniki w zastosowaniach "profesjonalnych". Czasem lepsze, czasem gorsze - zależnie od zadania. Są to nieznaczne różnice - a przypominam, cena o wiele niższa.