Wpis z mikrobloga

pewnie zaraz się przysapią że mam #boldupy
występ stocha to kwintesencja polskiego myślenia i polskiego podejścia do sportu, ale nie tylko, trzydziestoletni zawodnik, na najważniejszej imprezie w sezonie spala się psychicznie w 2 konkursach , no ludzie przecież to jest komedia. (inb4 sam idź skoczyć). To jest niestety, relikt poprzedniego systemu. Że ty jesteś szaraczkiem, że to nie dla ciebie, że nie możesz nic osiągnąć (no chyba że doniesiesz na sąsiada). Młodzi zawodnicy szturmem zdobywają z krajów zachodnich największe areny sportowe, za nic mają presję a w Polsce "Olaboga jeszcze mi się uda i co wtedy?" Szkoda, bo boli mnie to jako Polaka i patriotę. Na szczęście w młodszym pokoleniu się coś zmienia, Przypomnijmy sobie #euro2016, taki kapustka klepiący sobie w cracovii, na biedaboiskach wychodzi na pierwszy mecz euro bez presji robiąc to co potrafi. A rutyniarz błaszczu nogi miękkie jak z waty i karny na wysokości rąk. To jest to co mi się podoba w ogólnie pojętym zachodzie. Zero kompleksów

A, no i oczywiście brawa dla Piotrka i ostatnia nadzieja w sobotę

#skoki
  • 3
@paqo nie umniejszam Stochowi jego osiągnięć i uważam go za zasłużonego sportowca, ale to nie jest pierwszy taki przypadek
- 2013 val di fiemme drugi po pierwszej serii, spada na 8 po drugiej na małej
- 2013/13 TCS pierwszy konkurs, jedzie jako lider pucharu, już w pierwszym skoku zaprzepaszcza szanse na wygraną
-2014 wspaniałe igrzyska soczi, 2 złota, ale w drużynówce już tak nie błyszczał, poprawne dobre skoki, zresztą tak jak dzisiaj,