Wpis z mikrobloga

#pytanie #komputery #laptopy #windows
Mirki potrzebuję pomysłu co zrobić z danym faktem. Dorzuciłem do laptopa dysk SSD pod system, stary, tradycyjny zostawiłem jako magazyn, ma 5400 obrotów więc jest raczej wolniutki...
Postawiłem system na nowo, wszystko było by cacy gdyby nie jeden szkopuł.

Mianowicie podczas pracy na plikach znajdujących się na drugim dysku (magazyn), podczas zapisywania, następuje oczekiwanie na dysk, około sekundy-dwóch. Przez ten czas program "wisi". Przy dość częstym zapisywaniu tego problemu nie ma, dysk nie zdąży "zwolnić".

Wcześniej nie było widać tego efektu, z uwagi na to, że dysk pracował non stop. Teraz gdy już nie ma na nim systemu, nie jest ciągle używany. Opcje zarządzania energią przerabiałem, to nie jest to, tam wyłączenie dysków jest np po 10 minutach a tu efekt występuje np. po minucie nieużywania dysku.

Przenoszenie projektów na dysk systemowy jest bez sensu, nie po to jest magazyn :)
Ciągłe zapisywanie/odczytywanie "w tle" jest trochę bez sensu...

Jakieś pomysły? Może @PurePC_pl miałby na to jakieś lekarstwo? :)

Windows10, Samsung 850 EVO, WD 750GB
  • 4
@spermman: A już myślałem, że to może być to... Niestety wyłączenie opcji nic nie zmienia.
Zobaczę czy uda się na jego miejsce zainstalować jakiś standardowy sterownik i zobaczyć czy coś się zmieni.
Dzięki w każdym razie za info :)
@spermman: @cukru: Niestety nawet odinstalowanie sterownika i zainstalowanie standardowego na nic się zdaje. W sieci zdania na ten temat są podzielone, jedni piszą, że to jest to. Inni, że dyski już tak mają...
Uwaga, po odinstalowaniu należy od razu zainstalować inny sterownik bo boot się wysypie., błąd: INACCESSIBLEBOOTDEVICE (ale wtedy wchodzimy w safe mode i restart, winda sobie dogra co potrzeba i normalnie się uruchomi)

Co mi pomogło?