Wpis z mikrobloga

Rozmowa na staz/juniora (zalezy jak pojdzie) C++.
1. Roznica miedzy klasa a struktura? - poplatana zla odpowiedz
2. Co to jest template? - nie wiem


Mimo ze ludzi prawie nie ma, nie nie kazdy nadaje sie do programowania i nie nie kazdego przyjma na staz.
#programowanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Poczatkujacy2k: mam kolegę, gość po informatyce, nauczał w szkole informatyki, on mnie pyta jak zrobić w HTMLu selecta, albo textareę... wkleiłem mu link do kursu, a on pyta jak zrobić by textarea miała 4 linijki. w kursie zaznaczone wszystkie parametry i opis "gdzie 'x' oznacza ilość wierszy, a 'y' ilość kolumn".

szkoda mi młodych ludzi, których nauczał pierdół. a oprócz pytań o formularz, mając wiedzę zerową z zakresu programowania rzuca
  • Odpowiedz
@sspiderr: O wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jezeli czlowiek jest dobry to odpowiada szybko i mozna mu zadac duzo pytan. Trzy razy udalo mi sie przejsc przez wszystkie moje przygotowane pytania. Raz czlowiek mial 18 lat xp tylko i wylacznie w cpp, dwa 10+ xp praktycznie we wszystkim programowal, i ~6 lat. Ostatni juz pracuje, drugi ma niedlugo zaczynac.
  • Odpowiedz
@Poczatkujacy2k: rozumiem Cię, kiedy piszesz do @siepet że jak nie umie sobie sprawdzić to się nie nadaje. Natomiast fajnie jest usłyszeć to od kogoś kto rekrutuje z pierwszej ręki. Ja osobiście rzuciłem naukę C++ na rzecz Pythona, ponieważ chcę jak najszybciej znaleźć pierwszą pracę jako programista a słyszałem, że na C++ jest wysoki próg wejścia. No właśnie tylko co to znaczy wysoki i dla kogo, bo jeden może nie
  • Odpowiedz