Wpis z mikrobloga

@kochamcieKK2: @scarface1911: Dipole to te jasne kulki za którymi ciągnie się szary dym. Natomiast jak dla mnie również ten późniejszy ostrzał wygląda jakby był dokonywany do góry, ciemny dym ciągnie się od dołu (gdzie jest najszerszy) do góry. Nie wiem, może to kwestia "łapania" dymu przez wirnik i wyrzucania go do góry, czy też jakieś perspektywy przy filmowaniu ataku od tyłu. Ewentualnie jeśli to były pociski kierowane to niewykluczone, że
@kochamcieKK2: Kolego umiem rozróżnić flary od dymków od wystrzelonych rakiet niekierowanych. Zastanawia mnie tylko czemu tuż przed atakiem podnoszą maszynę do góry i dopiero potem odpalają je. Nie mam wiedzy odnośnie taktyki i specyfikacji tego rodzaju uzbrojenia, ale zdaje mi się, że w ten sposób starają się niejako zwiększyć zasięg tych pocisków ( lecą po krzywej balistycznej, gdy przestanie działać silnik rakietowy ). Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę...
@St_Atheist: to byłoby bez sensu, bo gwarantowałoby totalnie zerową celność - co przy tego typu broni oznaczałoby również zerową skuteczność ataku. Pilot nie jest w stanie przewidzieć, gdzie trafi odpalając rakiety w niebo, komputery również niezbyt tu pomogą.
@St_Atheist wspomniałem już, że tu raczej żaden przelicznik wiele by nie zmienił. Gdyby faktycznie wystrzelił tę rakietę pod takim kątem, to przy założeniu prędkości początkowej 600m/s (z uwzględnieniem prędkości śmigłowca), punkt trafienia byłby oddalony o jakieś 6km (skoro pocisk 9mm dolatuje na 2600m, to rakieta lecąc 2 razy szybciej powinna dać radę) - przy tym typie broni rozrzut byłby kosmiczny.
Nie wiem, czy komputer balistyczny w ogóle przewiduje strzelanie na taką odległość,
@Pantokrator: Instrukcje zastosowania bojowego MiG-29 mówi aby przy 10 stopniowym locie nurkowym odpalać S-24B i S-8 z odległości 1400 - 2500m. Teoretycznie przy ataku z kątem 30 stopni można atakować już z wysokości 5 000 m. Nie ma na ta jednak żadnych schematów/szkoleń, ze względu na to co napisałeś. Precyzja jest żadna.

@Jan_K: Na 99% innych filmów atakują w locie nurkowym. Konieczność wykonywania wznoszenia przed każdym ze strzałów byłaby bez
@St_Atheist: @szity: @Pantokrator: To jest tzw Pop-up attack,pilot pochodzi bardzo nisko do celu zeby nie byc zauwazonym/postrzelonym,wznosi sie na moment by zrzucic ladunki i z powrotem chowa sie nisko,jedna z wielu technik ataku,tutaj tez widac ze smiglowce ida nisko chowajac sie przed ostrzalem,wznosza sie na chwile,odpalaja amunicje nie podchodząc blisko celu zeby nie byc ostrzelanym i podnosza sie zeby ta osiagnela punkty ataku,pewnie juz sa tak wstrzelani ze wiedza
Pobierz Hetman11 - @St_Atheist: @szity: @Pantokrator: To jest tzw Pop-up attack,pilot pochodz...
źródło: comment_FpUxdVL3Ddd1BveCwVpjt277omXU84kl.jpg