Wpis z mikrobloga

Mircy mało miałem doczyneinia z usługodawcami od #vpn i nie bardzo wiem po jakie rozwiązanie sięgnąć dla jednego ze swoich klientów.
Klient zaczął współpracę z inną firmą i tamta w ramach bezpieczeństwa poprosiła go o ogarnięcie VPN do logowania się do wspólnie zarządzanego serwisu WWW.

Nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze usługodawcy, dlatego proszę o wskazanie jakichś rozsądnych opcji.
Przeglądając mikroblog kilka razy przewinął się usługodawca NordVPN, ale widziałem też niepochlebne opinie na jego temat.

Mirki doradzcie proszę z czyjej oferty skorzystać - zależy nam raczej na solidności i bezpieczeństwie choć nie chcemy płacić kroci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#internet #sieci #bezpieczenstwo
  • 6
@withoutSmallGarden: Ja nie rozumiem problemu z tymi #vpn . Odróżnijcie tunelowanie do sieci prywatnych - od tunelowania do remote-exit. To, że w obu wypadkach używa się tunelowania z pośrednictwem protokołów VPN - nie oznacza że jedno i drugie ma taką samą funkcjonalność. Przepraszam, że to wtrącam akurat w twoim zapytaniu ale idzie zwariować. Zapewne nie szukasz tunelowania z remote-exit - a szukasz tunelowania do zdalnej sieci w której jest uruchomiony dany
@brokenik: powiem ci ile wiem: jest serwis WWW stworzony przez partnera firmy dla której teraz coś robię. Twórcy/admini tego serwisu chcą ze względu bezpieczeństwa dać im dostęp do panelu administracyjnego strony i poprosili o stały adres IP - którego na razie nie ma - i/lub ogarnięcie VPN`a.
Póki co ogarniam stały adres IP ale VPN dałby im mobilny dostęp - również poza siedzibą ich firmy.

muszę ten problem rozwiązać na dniach
@withoutSmallGarden: No i własnie. Niech Ci utworzą konto na ich routerze do VPNu i po prostu umożliwią zdalny dostęp do ich sieci wew. Bo to będzie wyglądać w ten sposób, że ty będziesz się "wdzwaniał" do ich VPNa swoim kontem. Adres IP im stały jest pewnie potrzebny do autoryzacji Ciebie aby zestawić sesję VPN.