Wpis z mikrobloga

Mirki,
Szukam opon 205/65 R15. Letnie. Wybrałem 3 modele. Chciałbym się zmieścić do 200zł/sztukę. Nie potrzebuje nic specjalnego, Do auta Hyundai Sonata, indeks do 210km/h mi wystarczy. V max i tak chyba mam 200km/h.
LINK1
LINK2
LINK3
Sądząc po etykiecie EU wygrywa trójka - Nexen. Na 1 i 2 niestety trzeba poczekać, a i etykieta gorsza. Z drugiej strony - może różnice między tymi są tak marginalne, że bez znaczenia które wezmę? A może Mirki możecie polecić coś dobrego w przystępnej cenie? W poprzednim aucie miałem Uniroyal RainExpert - nie za bardzo je chcę ponownie, bo bardzo szybko się zużywają. Spokojna jazda, dwa sezony po 10k km i ledwo starczą na trzeci.
#motoryzacja #opony
  • 6
  • Odpowiedz
  • 2
@booolooo jak kupujesz opony to patrz na oznaczenie treadwear. Malutkimi literkami z boku opony blisko bieznika. Jak jest powyzej 250, to opona powinna nactroche wystarczyc. Ponizej 200 bieznik szybciutko znika.
Widzialem juz opony i ze 160 i z 400. I tak, mozna tak przeliczac, ze opona z indeksem 400 wystarczy na przejechanie dwa i pol raza takiego dystansu jak ta ze 160
  • Odpowiedz
@nunu85: Dzięki! O takim oznaczeniu nie wiedziałem. Sprawdzę jak dostanę opony.
Niestety jednak nie sprawdzi się przy zakupie przez internet, nie mają takich informacji, a samo oznaczenie jest kierowane na rynek amerykański ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wybrałem Link1 - z informacji jakie uzyskałem, mają największą trwałość z tych trzech. A na tym też mi zależy. Przy przebiegu 10k km na oponach letnich oczekuję, że starczą mi
  • Odpowiedz
@booolooo: kierowane na rynek amerykanski- owszem, ale wszystkie opony letnie, ktore u nas sprzedają mają to również nadrukowane.
Tylko sklepy internetowe nie bardzo chcą to info umieszczać na stronach.
  • Odpowiedz
@xspeditor: Kolega, ktory zadawał pytanie jasno napisał, ze nie chce opon, ktore sie szybko zuzywają.
JA mu napisałem, po czym to poznać. Rzeczowa odpowiedź na jasno zadane pytanie.

TAk, im wyższe treadwear tym lepiej pod względem trwałości, bo o to mirek pytał.

Nie wiem czego się czepiasz.
  • Odpowiedz
@xspeditor: Jeżeli wyższy treadwear to mniejsza ścieralność, to tak, dla mnie lepiej. Oczywiście nic nie ma za darmo i zdaje sobie sprawę, że będzie to kosztem "klejenia do asfaltu".

@nunu85: Też nie wiem czego, bo jak pisałem wyżej - nie wiedziałem o tym oznaczeniu i jak najbardziej mi to pomogło!
  • Odpowiedz