Wpis z mikrobloga

Kuurde Mirki co się #!$%@?ło. Zna się ktoś na booking.com? Bo zarezerwowałem sobie hotel na przyszły tydzień w Pradze (bez konieczności przedpłaty, z możliwością odwołania), trzeba było podać numer karty kredytowej (której nie posiadam), to podałem numer zwykłej karty którą na codzień płacę za zakupy. No a tu przed chwilą przychodzi mail, że w ciągu 24h mam podać prawidłowy numer KARTY KREDYTOWEJ, bo mi anulują rezerwację. Co mogę zrobić jeżeli nie posiadam takiej karty?
  • 7
via Android
  • 0
@zagorzanin a czy hotel blokuje daną kwotę na tej karcie przed przyjazdem? Bo postaram się od kogoś uzyskać ten numer, a nie chce żeby tej osobie blokowali pieniądze
@ajag: ew zadzwoń na infolinię ing i sprawdź jaki typ autoryzacji i na jaką kwotę był robiony, żeby nie walić w ciemno.
(Może być tak, że rezerwację robią na kwotę trochę ponad koszt noclegu jako jakieś tam zabezpieczenie.)
plus: tak, fakt, że jakiś kolo w docelowym hotelu ręcznie próbuje wprowadzić dane karty do terminala (o ile tak tu się dzieje) wygląda nieco przerażająco dla kogoś uczulonego na zagrożenia dla bezpieczeństwa karty; ale faktycznie to się zdarza i przy kilku okazjach sam na booking.com tego doświadczałem i ostatecznie było ok.