Wpis z mikrobloga

Miraski! Halp! #internet #internetorange #tplink #pomocy

Jest sobie internet #orange, z którym łączę się za pomocą routera TPLink, STRAAAAASZLIWIE dziś zamula (nie mogę zainstalować google chrome nawet :x). Wydaje mi się, że ktoś się podpiął pod owy router tylko problem jest taki, że nie mogę się dostać do panelu konfiguracyjnego routera aby to sprawdzić. #ipconfig jako bramę pokazuje 192.168.1.1 czyli teoretycznie tak jak byc powinno, tylko ze przy probie wpisania tego ip w przegladarce wyskakuje mi komunikat:

Ta witryna jest nieosiągalna

Serwer 192.168.1.1 potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.


Reset samego routera odpada, bo nie posiadam danych orange do konfiguracji polaczenia z internetem. Tzn umowę mam przed oczami (numer umowy, login orange), ale teść nie zapisał na niej hasła, sam nie pamięta jakie jest, a na infolinii się nie dowiem bo nie na mnie jest umowa a on #zagranico. Jakieś protipy? Orange miało tu swój profil oficjalny, prawda? Jeśli ktoś wie jak się ich profil nazywa to proszę o zawołanie :)
  • 4
@Qfarcowy zadzwoń na infolinię to jak masz umowę przed sobą to dane do połączenia dostaniesz. Nie musisz nawet z nikim rozmawiać bo obsługuje to automatyczna sekretarka.
@OrangeEkspert Dzięki, dałem sobie wczoraj jakoś radę. Wasz router się popsuł. Mam go mniej niż 2 lata, więc zapewne jest jeszcze na gwarancji. Problem taki, że nie mogę faktury znaleźć. Czy da się to jakoś rozwiązać?