Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję wymienić przed kolejnym sezonem grzewczym piec. Aktualnie jest to dwufunkcyjny piec gazowy, który powoli zaczyna się "sypać" i dalsze inwestycje w niego nie mają sensu. Chciałbym, żeby piec służył do ogrzewania domu (część instalacji to podłogówka, część to kaloryfery) i ewentualnie wody użytkowej. Co możecie polecić? Powierzchnia do ogrzania to około 100m2. Zużycie wody nie jest bardzo duże, więc może zainteresować się zbiornikiem z grzałką elektryczną, a piec wybrać jednofunkcyjny?
Jestem totalną zielonką, więc dla mnie liczy się oszczędność gazu i bezawaryjność. Do przeznaczenia na sam kocioł mam około 5 000 zł.
#kiciochpyta #hydraulika #ogrzewanie
  • 11
@Endorfinek: za 5k spokojnie kupisz już jakiś kocioł kondensacyjny. Najlepiej popytaj po znajomych co mają czy sobie chwalą itp. Sam mogę z czystym sumieniem polecić ci markę Immergas w dobrych pieniądzach są kotły, Die Dietrich też powinieneś coś znaleźć. Zapoznać się można także z marką Brotje Heizung. Pewnie też jakiegoś Junkersa byś znalazł. Nie radziłbym jedynie kupować kotłów znanych producentów, w wersji tzw. "budżetowej". Zapomniałbym, a ostatnio dużo dobrych opinie słyszę