Wpis z mikrobloga

Intel Atom N270 1,6 Ghz

2 GB RAM

Ekran 10"

#komputery #informatyka #windows #linux

Jaki najwydajniejszy System do internetu (głównie youtube)?

  • Windows 7 Starter ( Home Premium tnie) 12.6% (12)
  • Windows 8.1 8.4% (8)
  • Linux Mint (Wolałbym tego uniknąć) 49.5% (47)
  • Windows 10 29.5% (28)

Oddanych głosów: 95

  • 37
  • Odpowiedz
@Red_Hawk: prawda jest taka, że czego nie wybierzesz, to i tak Ci się będzie potrzebne oprogramowanie cięło. Jak musisz, to sprawdź tego Startera, ale pewnie skończysz na Linuksie. Przy czym Mint jest takim sobie wyborem — Mate jest w miarę lekkim środowiskiem, ale do takiego LXDE (Lubuntu) to mu wiele brakuje, o i3 nie wspominając (Manjaro ma z tym wydanie).

Ale znowu, samo oprogramowanie Ci się będzie na
  • Odpowiedz
@Red_Hawk: biorąc pod uwagę wszystkie czynniki to chyba najlepszy na tym sprzęcie byłby linux z jakimś lekkim środowiskiem graficznym ale jak nie znasz/nie lubisz to albo windows 7 albo 10. Przy czym 7 starter może być lżejsza tylko dlatego, że tam na starcie jest mniej aktywnych usług, wyłączone Aero, itp. Tak samo możesz skonfigurować inną edycję.
  • Odpowiedz
@Red_Hawk: Miałem coś takiego. Toshiba taka mała, fatalne to było. Jeżeli służy Ci do notatek na studiach/w pracy, to zainstaluj cokolwiek...
Ja sprzedałem, bo nie mogłem już patrzeć na to maleństwo.
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Do czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Red_Hawk: Mi scientific Linux na Toschibie z jebutnymi 512mb ramu ddr@400mhz, 1 rdzenoiowym 32bitowym coleronem o taktownym 1.6ghz z gorszą integrą i 10gb hdd działał przewybornie (fimiki w 1080p działały płynniutko), a OpenGl był zadowalający ( ͡ ͜ʖ ͡)
Polecam wersję z XFCE, ale Gnome też dawało radę na tym staruszku.
https://www.scientificlinux.org/
  • Odpowiedz
@Red_Hawk: Dokładnie na takiej konfiguracji mam zainstalowane Lubuntu + opera i youtube chodzi znośnie ale potrafi się "zająknąć" przy włączaniu pełnego ekranu.
  • Odpowiedz