Wpis z mikrobloga

#lasy #polityka #szyszko #statystykawpaintcie #demografia

Tak sobie zacząłem patrzeć na te mapki o lesistości i pomijając tysiące innych zmiennych (górzystość państwa, położenie równoleżnikowe, powierzchnia państwa, wyspa-kontynent) zauważyłem, że istotną zmienną jest zagęszczenie ludności. Wziąłem dane z wiki i Eurostatu i poczyniłem wykres. No i rzeczywiście tak to się układa. Powywalałem państwa najmniejsze typu Malta, Lichtenstein i Islandię bo tam oni ostatni raz patyk widzieli z 1000 lat temu. No i taki wykres wychodzi. Wyróżniłem flagami Polską, Niemcy, Holandię i Estonię. Generalna konkluzja - nie jest u nas tak bardzo źle. Raczej europejska norma. Na jednej osi lesistość, na drugiej liczba osób na km2.
kontonr77 - #lasy #polityka #szyszko #statystykawpaintcie #demografia 

Tak sobie z...

źródło: comment_fv9ahwa0oFw7xg87OTGneaFFAy4il7KY.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@kontonr77: U nas byłoby dużo więcej lasów, gdyby nie rolnicze nieużytki. Mamy piękny kraj jeśli chodzi o lasy, ale niestety przemysł meblowy z zachodu i domorośli Janusze biznesu są dla lasów zagrożeniem. Sama lesistość to nie wszystko, liczy się jeszcze stopień "uzielenienia" wsi. Byłeś kiedyś na francuskiej wsi? Wieś-miasteczko tonie w kwiatach i bluszczu. A u nas chałupy z wybetonowanym kostką podjazdem. Na statystykach to nie wyjdzie, bo nikt nie
  • Odpowiedz