Wpis z mikrobloga

Ale mnie Suski #!$%@?, jak słucham sobie komisji z Belką.
Prof. Belka mówi, że sprawdzili, czy działalność Amber Gold podlegała kontroli NBP, następnie mówi, że najbliżej było do działalności kantorowej, którą należy zgłosić do NBP. Jednakże Amber Gold się nie zgłosiła, a nawet jakby się zgłosiła, to by nie została przyjęta, czyli działalność AG nie podlegała NBP.
Suski mówi, że NBP nie zgłosił do prokuratury prowadzenia przez tę firmę nielegalnej działalności kantorowej.
Belka na to, że jest to poza mandatem NBP (zgłaszanie AG do prokuratury, gdy działalność tej firmy nie podlega kontroli NBP), a wyjście poza mandat instytucji to przestępstwo.
Suski #!$%@?, że czyli można widzieć jak się popełnia przestępstwo, ale nie można tego zgłosić, bo to by było przestępstwo.
Belka zauważa, że od 2009 roku sprawa była w prokuraturze.
Suski: ale nie z prowadzenia nielegalnej działalności kantorowej
Belka: Nie było nielegalnej działalności kantorowej
Suski: Przed chwilą pan stwierdził, że taką stwierdziliście
Belka: Powtarzam, nie było nielegalnej działalności kantorowej, co ustalił departament prawny NBP.
Suski: Nie? A przed chwilą pan mówił, że sprawdziliście, i że taką działalność niezgłoszoną, czyli nielegalną, prowadził.
Belka: Nawet jakby zgłosili, tobyśmy nie uznali tego za działalność kantorową. Nie była to działalność kantorowa.
Suski: Rozumiem, można łamać prawo, jeśli się tego nie zgłosi. Ciekawa filozofia.

#!$%@?, jakby rozmawiać z koniem, to szybciej by załapał. Nie wiem, jak Belka tam wytrzymał, ja bym się #!$%@?ł po drugim powtórzeniu, że nie było działalności kantorowej.
#neuropa #polityka #bekazpisu
BarekMelka - Ale mnie Suski #!$%@?, jak słucham sobie komisji z Belką.
Prof. Belka m...
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@BarekMelka: poczekaj na pięte i jego bezsensowna gra na uczuciach, albo na Brejze w trakcie "przerwy higienicznej" do ktorego podskoczyl jakis koles, bo smial powiedziec ze skoki dobrze pisaly o AG
  • Odpowiedz
  • 0
@BarekMelka: tak. Przed zadaniem pytania dal mu wyklad moralizatorski, ze jak on śmie w ogole mowic o ludziach ze nie maja oleju czy cos....

btw, Belka w pewnym momencie mowi "tak bylo". Jakbys wylapal to wez to podrzuc :)
  • Odpowiedz
@BarekMelka: przecież po treści pytań i formie ich zadawania, a także przytykach formułowanych przez członków komisji od razu widać że oni nie chcą dowiedzieć się prawdy, tylko chcą udupić Jego Ekscelencję Króla Europy Donalda Tuska
  • Odpowiedz
@BarekMelka:

W mojej ocenie Belka, po obejrzeniu całości, wypadł tutaj tragicznie. Mnie interesuje kwestia terminów. Z wypowiedzi Belki można wywnioskować, że początkowo nie widział w Amper Gold większego zagrożenia. Uważał, że osoby inwestujące nie stracą pieniędzy i nie otrzymają zysków, gdyż Amper Gold inwestuje w złoto.
To jest kwestia kluczowa, a dokładniej do którego momentu sądził, że Amper Gold inwestuje w złoto. Czy był przekonany o tym, że takie inwestycje są
  • Odpowiedz
@BarekMelka: Jutro w TVPiS:

Marek Belka wiedział o układzie w AG ale nic z tym nie zrobił i zasłania się przepisami. Czy dzięki tej lojalności premierowi Tuskowi uzyskał swoje wysokie stanowisko?


"Ja już rozumiem dlaczego nic nie zrobiliście, bo wychodziliście z założenia że widzimy że ktoś łamie prawo ale nie będziemy nic robić bo się możemy narazić na to że łamiemy prawo"

No trzymajcie mnie, co za ignorant...
  • Odpowiedz
@BarekMelka: Nie od dziś wiadomo, że w PiS-ie od Suskiego głupsi są tylko Jaki (ten to jeszcze oprócz debila to gra bezczela) i Bochenek (a on jest tylko głupim lizodupem i mobilną szczekaczką Szydło).
  • Odpowiedz
@BarekMelka: Karierę posła Suskiego śledzę od lat (można powiedzieć, że jest to mój ulubiony poseł) i mogę śmiało stwierdzić, że jest to archetyp i wzór tego sławnego "Janusza". Każdy ma w rodzinie przygłupiego wujka albo ojca, który zawsze na imprezie z pełną powagą wygaduje jakieś idiotyzmy, najczęściej zniekształcone informacje z TV i niszowych gazetek/ulotek. To jest właśnie poseł Suski. Wielbię, kocham i kochać nie przestanę. Mój (mam nadzieję) przyszły prezydent (
  • Odpowiedz