Wpis z mikrobloga

@ajuto00: Z tym może być różnie, Dutkiewiczowi poparcie leci na łeb, na szyję, teraz ma lekko ponad 30% według różnych sondażów. To, że kogoś poprze, jest pewne, ale ja bym to brał bardziej na zasadzie, że dla popartego/popartej będzie to pocałunek śmierci.

Bardziej realny scenariusz jest taki, że walka o prezydenturę będzie się toczyć pomiędzy Zdrojewską lub Chybicką (to dwa najgłośniejsze nazwiska w szeregach wrocławskiej PO) lub Stachowiak-Różecką/kimś innym z PiS-u.
@wiedro: Nowoczesna jest dosyć dobrze we Wrocławiu dogadana z Dutkiewiczem, a może Mieszkowski znudzi się wielką polityką i zechce zająć się Wrocławiem? W PiS nie wierzę we Wrocławiu, chociaż kto wie, ludzie mogą zagłosować na złość Dutkiewiczowi. Nie wiem, co z Lidią Geringer de Oedenberg, jeśli dobrze pamiętam, to miała poparcie, z drugiej strony raczej nie porzuci ciepłej posadki w UE. Chybicką słabo kojarzę.
@ajuto00: Lidia siedzi w europarlamencie i z niego nie wyjdzie.

Mieszkowski na prezydenta? To nie przejdzie, on nie ma wyższego ani większego uznania. W sumie to Różecka też ma średnie, chociaż się deklarowała, że wyższe. PiS już ostatnio miał duże poparcie we Wro, skutecznie postraszyła Dutkiewicza w drugiej turze. Chybicka jest miejscowym lekarzem, we Wro znana, ale poza już nie. Może to i lepiej. Dlatego myślę, że jeśli już z PO,