Wpis z mikrobloga

@sobek: windows ( ͡° ͜ʖ ͡°) poważnie przetestowałem wszystkie i żadna nie była stabilna dopiero na windows 10 zaczął pracować stabilnie i nie wysypuje się. Przykro to stwierdzić ale poprzez właśnie węzeł bitcoin zmuszony byłem do powrotu do tego korporacyjnego syfu.
stabilnie i nie wysypuje się. Przykro to stwierdzić ale poprzez właśnie węzeł bitcoin zmuszony byłem do powrotu do tego korporacyjnego syfu.

odpo


@pawlo74: Na wirtualce Windowsa nie postawię. Mamy w serwerowni wsio legalne i zwyczajnie nie mam licencji. Po drugie tysiące nodów działa. Mógłbyś się podzielić co się działo w jakiej dystrybucji? Osobiście lubię wszystko co debian, ale to podobno najgorszy wybór pod to rozwiązanie.
@sobek: po prostu na wszystkich po kilku dniach zawieszał się całkowicie i wyłączał. Jak znajdziesz stabilną i działającą wersję to daj znać chętnie wypróbuję. U mnie może być kwestia sprzętu i braku pamięci ale nie mam zamiaru tylko pod węzeł zmieniać laptopa. To na początku miało chodzić tylko na raspberry co okazało się jeszcze większą porażką.
@pawlo74 jakie napotkales problemy przy raspberry? Mam akurat nieużywane urządzenie i właściwie czemu by nie włączyć go do sieci i o nim zapomnieć z korzyścią dla btc
@sobek: na przykład ubuntu server. Oficjalna dokumentacja pokazuje jak zainstalować full node właśnie na ubuntu https://bitcoin.org/en/full-node#other-linux-distributions

Więc niegłupie jest skorzystanie z tej samej dystrybucji co oni. Osobiście preferuję Ubuntu nad Debiana, bo na Debianie paczki są przestarzałe.

@MysGG: nie słuchaj się pawlo, na RPi można postawić full node. Ale będzie wymagało twojej uwagi raz na jakiś czas. Po pierwsze węzły często stają się ofiarami ataków, możesz spodziewać się dziesiątek prób
Zatem postawienie node na RPi jest możliwe, ale na pewno nie w postaci "włączyć i zapomnieć".


@mrslug: właśnie powiedziałeś dokładnie to co ja czyli rpi na noda nie nadaje się. Po co mi węzeł, który muszę doglądać? Nie dość, że nic z tego nie mam, wręcz odwrotnie dopłacam do interesu płacąc za prąd, sprzęt i zużywając ten sprzęt jeszcze do tego mam tracić swój cenny czas?!

Gdzie jest motywacja i sens?
@pawlo74: ale w zasadzie nie ma serwerów, czy to są węzły bitcoina, czy serwery www, których doglądać nie trzeba. Czasem zachodzi konieczność aktualizacji albo sprawdzenia logów czy nam ktoś się nie próbuje włamać.

Poza tym zawsze znajdą się ludzie, którzy mają mocne serwery, ale na przykład nie wykorzystują ich w pełni. Więc mogą się zdecydować na postawienie węzła, gdyż serwer i tak stoi, a szkoda, żeby się marnował. W najbliższych latach
@mrslug: nie nie nie tu nie chodzi o żadne serwery tylko komputery w domu, nie każdy ma serwer za to każdy komputer. Nie można w ten sposób myśleć i lekceważyć takich spraw. Ja nie chcę być znów zależny od kogoś. Ja chcę mieć własnego noda, własne połączenie ze światem i swój głos w sieci. Ja chce mieć możliwość pokazania światu jaką wersję softu popieram i jakich deweloperów, więc jest to dla
Pobierz p.....4 - @mrslug: nie nie nie tu nie chodzi o żadne serwery tylko komputery w domu, ...
źródło: comment_Uj5EDtAxPASYBS708x7GZgEkYakrN4Ey.jpg