Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić żyrandol i potrzebuję obczaić gdzie można kupić lub zamówić taką tubę np gipsową średnica około 50cm albo nawet 80cm. Ceny żyrandoli są zbyt wysokie ( np z 600zł taka jedna tuba a potrzebuję ze 4) a wydaje się że da się to samodzielnie zrobić...

Tylko gdzie kupić taką tubę, może jakieś donice? Przecież taki wytłok o ile nie jest żyrandolem kosztuje pewnie kilkadziesiąt zł.

Do tego planuję szyb/klosz z plexi mlecznego, parę taśm led i można to zrobić...

#zyrandol #led #gips #diy #cylinder #tuba #wytloczka
Muszczyna - Chcę zrobić żyrandol i potrzebuję obczaić gdzie można kupić lub zamówić t...

źródło: comment_XrxUQTw2xICMlfHXv60LPrW1EX1jksYd.jpg

Pobierz
  • 8
@Saute: dzieki ale to co innego w ogole. Takie lampy jak pokazałeś juz mam, są bardzo dobre bo jasne i płaskie. Ale to jest z blachy i to jest niskie i bardziej nadaje się na oswietlenie techniczne niż dekoracyjne.

Ja potrzebuję wielkie cylindry tak żeby z tego zrobić ambient light do pokoju
@Muszczyna: zastanawiałem się nad tym kiedyś i żeby zrobić to dobrze to nie będzie tanio. Co do tuby to jedyne na co wpadłem to okrągłe podwieszenia reklamowe sprzedawane przez firmy oferujące akcesoria wystawiennicze. Problemem jest to że zazwyczaj są duże średnice, od 1,5 m w górę. Teraz kwestia LEDów. Zamiast taśm ja bym wybrał moduły po 3,4 diody rozłożone równomiernie na całej powierzchni. Sama powierzchnia z tyłu jakaś metalowa (aluminium najlepiej)
@dziacial: dzieki, poszukam tego co piszesz a ma to jakąś nazwę własną?

Plexi to bez problemu mozna na allegro zamówic o rozproszeniu takim jak sobie życzysz. z Ledami tez nie ma problemu bo jeśli zrobię plafon wysoki na 15 cm to myślę że wystarczy jeśli przykleję kilka pasków i będzie OK, tym bardziej ze chciałbym aby jeden taki plafon 80cm miał około 8W mocy bo planuje w pokoju dać 4 szt.
Muszczyna - @dziacial: dzieki, poszukam tego co piszesz a ma to jakąś nazwę własną?
...

źródło: comment_HeJJmNRmjGeHRTItRV9xdK9bMkPe4asK.jpg

Pobierz
Ogólnie ceny oświetlenia są z kosmosu. Mam teraz w pokoju lampe Siteco Quadrature na dwie świetlówki. Kupiłem ją za 100zł do przerobienia i naprawy. Materiały na nia to jakieś 300-400zł ale jak była nowa to kosztowała 1100euro :) Musze jednak przyznać, że świeci rewelacyjnie. W środku są dwa odbłysniki dzieki czemu cale światło jest pośrednie a jako dyfuzor ma trzy warstwy plexi. Jedna gładka i dwie z rowkami w kształcie trójkatów położone