Wpis z mikrobloga

Z FB Dariusz Szczotkowski (

Były socjalista, który wysiadł już z tego tramwaju. Podobno najbardziej rigczowy mieszkaniec rowu Mariańskiego. Obecnie działacz Liberalnych Demokratów. Jeszcze bezpartyjny.)


Siedziałem ostatnio w poczekalni do lekarza i zaczepiła mnie jedna Pani. Oto fragment ciekawej rozmowy o kosztach życia, a w efekcie o polityce:
(...)
JA: Wie Pani, dali im 500 ale zabrali 700.
Ona: Ale jak to?
JA: Ma Pani samochód?
ONA: No tak, mamy. W gazie
JA: No to tak jak ja. Pamięta Pani ile gaz kosztował jeszcze w wakacje tamtego roku?
ONA: No jakieś 1,80 za litr.
JA: A teraz?
ONA: No...tak po 2,16 do 2,25 nawet.
JA: Właśnie. Podatkują paliwa, żeby mieć między innymi na 500+. A wie, Pani przecież, że Ci którzy biorą to pięćset też ten gaz tankują. A jak wzrasta paliwo to i ceny w sklepach będą wyższe. Przecież trzeba ten towar jakoś do sklepu przywieźć.
ONA: A wie Pan, u nas na wsi to już żadna nie chce w sklepie pracować. Miała 1500 pensji, a teraz jak nie pracuje to 1500 bierze na troje dzieciaków. No, ale przecież nie wychodzi jej na jedno bo tak to by miała 3 tysiące.
JA: No 2,5 bo wtedy by na to jedno nie wzięła. Ale tak naprawdę źle to Pani liczy bo różnica wynosi tylko 1000 (1500 - 500). To jest 1000 zł, za wstawanie, liczenie, ładowanie towaru.
ONA: No tak. Ale wie Pan, w końcu zatrudnili tę co już była, ale musieli jej pensję podnieść i żeby na nią zarobić to podnieśli wszystkie ceny w sklepie.
JA: No jak mówiłem, dali im 500, ale te 700 to zabrali każdemu z nas. Nawet tym, którzy 500+ nie dostają.
ONA: No ma Pan rację...to ja już na nich nie zagłosuję.
JA: A głosowała Pani?
ONA: No tak...ale Tusk to też złodziej.
JA: Nie ważne proszę Pani czy Tusk, czy Kopacz, czy Kaczyński. Jak rząd Pani mówi, że Pani da to skądś musi zabrać.

https://www.facebook.com/dszczotkowski/posts/634046423462238

#korwin #wolnosc #wolnyrynek #jkm #dariuszszczotkowski #szczotkowski #rurkowce #4konserwy
  • 3
Podobno najbardziej rigczowy mieszkaniec rowu Mariańskiego.


@Graven: No nie wiem, jak ktoś się nawróci jak zacznie zarabiać albo chcę rozpocząć działalność i nagle jest za wolnym rynkiem, bo mu to po prostu na rękę, to nie jest w żadnym stopniu lepszy niż biedota głosująca na socjalistów, bo w kapitalistycznym państwie na wszystko sami by musieli zarobić.