Wpis z mikrobloga

Sprawa wygląda tak, wykupiłem sobie(już dawno temu) pakiet ElevenSport na Player.pl. Cena przystępna, oglądam gdzie chce, czego chcieć więcej. Wszystko pięknie działało, do czasu. Aktualnie problem polega na tym, że stream się nie odpala. Czarny ekran, symbol ładującego się filmiku na środku odtwarzacza i tyle. Testowałem inne filmy na player.pl - działają. Problem występuje na różnych komputerach, z różnymi systemami i dodatkowo testowałem to na różnych przeglądarkach. Wszędzie ten sam problem. Co ciekawe, problemu nie ma na innym internecie, w innym mieście(INEA). Pisałem do działu technicznego playera. Po kilku(nastu) emailach w których kazali mi testować różne przeglądarki, szybkość łączy itd. (co wszystko oczywiście zrobiłem wcześniej...) stwierdzili, że w celu rozwiązania problemu mam skontaktować się z dostawcą internetu...

Ktoś miał podobny problem? Może macie jakies pomysły jak to naprawić? Wcześniej, przez dłuższy czas, oglądałem Eleven na tym łączu i nie było problemu, czy to możliwe że dostawca zablokował mi dostęp akurat do jednego konkretnego kanału?
#playerpl #player #tvnplayer #internet
  • 8
  • Odpowiedz
@Jeesek: od jakiego dostawcy nie działa? dostawca może mieć problem (słabe łącze) do określonego operatora, wszystkie usługi od niego będą działały wolno albo wcale
  • Odpowiedz
@robert83: Lokalny dostawca. Wcześniej wszystko działało w HD, bez problemów. Inne materiały na Player.pl także aktualnie działają. Nie działa wyłącznie pakiet sportowy.
  • Odpowiedz
@Jeesek: ciężko mi stwierdzić co jest przyczyną, ale może to być wina jakiś problemów Twojego dostawcy, możesz spróbować z jakimś darmowym VPNem połączyć się przez niego i zobaczyć czy zadziała inaczej
  • Odpowiedz
@robert83: Ok, zrobiłem jak mówiłeś, połączyłem się przez VPNa - działa. Teraz pytanie, jaki z tego wniosek? Dostawca w międzyczasie coś mi przyblokował? Mogło się to zrobić samoistnie? Mogę to naprawić sam, czy kontaktować się z dostawcą? Jeśli będzie potrzebny kontakt z dostawcą, o co pytać? Rozmowa z tymi Panami to zawsze ciekawe przeżycie, mówią do mnie językiem którego nie rozumiem, pomimo tego, że jakieś tam podstawowe pojęcie o kompach
  • Odpowiedz
@Jeesek: to na moje są 2 możliwości: 1. operator celowo blokuje sewery/ip z których idzie transmisja tych kanałów, 2. operator nie ma umowy z dostawcą skąd idą te kanały, albo ma coś skopane w konfiguracji i z jakiś powodów nie następuje prawidłowe ale wystarczająco szybkie połączenie żeby działały kanały sportowe. Generalnie to co teraz wiesz to że jak skierujesz połączenie innym torem przez VPN to działa, czyli nie jest to
  • Odpowiedz
@Jeesek: z ciekawostek dawno temu tp nie dogadalo się z inną firmą (nie pamiętam juz kto to był) i wyłączyli bramki między swoimi sieciami, wchodząc na strony które miały łącze od tej firmy połączenie potrafiło zwiedzić pół europy (niemcy, francja itp)
  • Odpowiedz
@Jeesek: byś musiał jakoś wyciągnąć gdzie się łączy player żeby pobierać video, na początek zgłoś to im może sami znajdą i nie będą zadawać dziwnych pytań;) daj znać jak poszło
  • Odpowiedz