Wpis z mikrobloga

Mircy #bmw #e46 #n42 . Uszczelniał ktoś z was pompę vaccum? Są na allegro ,,zestawy naprawcze" za 50zł składające się z dwóch oringów i zastanawiam się czy rzeczywiście opłaca się to kupić czy po prostu Janusze robią biznes życia na lamusach, którzy nie potrafią dobrać odpowiedniego. W motoryzacyjnym pytałem i w hurtowni nie mają
  • 7
  • Odpowiedz
@dofrytekkucharek: Nie naprawiaj chyba, że szukasz chwilowego rozwiązania. Mi wytrzymało 3 miesiące i ponownie zaczęła żygać olejem. Po czasie dowiedziałem się od sprawdzonego już mechanika z innego warsztatu, że te zestawy naprawcze są nic nie warte.
  • Odpowiedz
Z czasem będzie coraz gorzej. Olej zacznie spływać rynną na kolektor i się dosłowanie zagazujesz. Smród w kabinie nie do zniesienia. Dodatkowo psująca pompa zacznie ci puszcza olej do serva hamulcowego i je również będziesz musiał wymienić, jak to było w moim przypadku. Więc parę złotówek przez skąpstwo utopionych zostało :) Udało znaleźć się zamiennik za 450zł. Mija prawie rok od tego momenu i jest ok.

EDIT

Posiadam dokładnie taką pompę http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3314143022351-ENT400011-mechaniczna-pompa-prozniowa,scr_dItems.html
  • Odpowiedz