Wpis z mikrobloga

Z dnia na dzień spadł mi nagle zasięg wi-fi w mieszkaniu. Zawsze w moim pokoju działało bez problemu, a teraz nic się nie da zrobić. Resetowałem już router, mojego iPhone, ustawienia sieciowe na iPhone, zapominałem sieć i znowu się podłączałem. Dalej nic nie działa. Ktoś miał podobny problem i go jakoś naprawił? #iphone #ios #internet #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
@KrisRock: blok? Zobacz zajetosc kanałów, jezeli ktos przez sciane ma wifi z tym samym lub zblizonym kanalem, to bedzie problem. Musisz nalesc kanał najmniej zajety (sa do tego apki na telefon ) i przelaczyc ruter na niego.
  • Odpowiedz
  • 0
@van: Z tym zmienianiem kanałów jeszcze poczekam chwilę, bo nie jestem pewien czy to o to chodzi. Na telefonie wifi nie działa, ale na laptopie w tym samym miejscu działa idealnie. To wina tych kanałów czy jeszcze coś innego?
  • Odpowiedz
@KrisRock: Może być tak że laptop ma lepszy firmware, i lepiej sobie radzi z zakłuceniami.
Sama zmiana kanałów nie powoduje żadnych dodatkowych komplikacji ( nie trzeba zmieniać konfiguracji w klientach etc ).
  • Odpowiedz