Wpis z mikrobloga

taka sytuacja:

po wymianie platformy z 2600K na 4770K pojawił się problem z wifi. Karta rosewill n900 w slocie pciex 1. windows 8.1 po wymianie bebechów pomielił i wstał normalnie. widzi sieć domową ale za cholerę się z nią nie połączy. pyta o hasło i potem nie można ustanowić połączenia.
próbowalem chyba wszystkiego, nawet zdejmować zabezpieczenia wifi, czyszczenie i resety po netsh, stałe ip we właściwościach, 3 różne sterowniki. Karta wykrywa sygnał tylko się nie łączy. Jest sprawna bo łączy się bez problemu z innymi sieciami, np. z xiaomi po tetheringu.

podejrzewam jakiś problem w windowsie po zmianie mobo, ale wcześniej już wielokrotnie tak robiłem i windowsy wstawały bez problemów (7 i 8.1).

ktoś coś podpowie? chcę uniknąć reinstalki bo nie mam wolnego pół dnia na konfigurację wszystkiego

#pcmasterrace #komputery #wifi
  • 10
@Nicrame: dzięki. to jest jakiś trop, wypróbuję wieczorem. ale jeśli nie łączy się z siecią bez zabezpieczeń to co da zapisywanie hasła? a czy jeśli zrobię jakiś repair windowsa z org. dvd to uniknę utraty danych? czy to pomogłoby?
@mesjasz22: Jest chyba jakiś tryb naprawy Windows 8 że nie kasuje danych, ale jeżeli aktualizowałeś z np. 8 do 8.1, a masz DVD z 8, to pewnie to nie zadziała. Z siecią sie nie łączy bo nie zapisuje ani jej haseł, ani jej parametrów (że ma być, albo nie być hasła).
@Nicrame: zgłupiałem...

tamten soft nie pomógł, dziś świeżo postawiony win 8.1 z kompilacji a-team z grudnia (tamten był z płyty). No i nie może się połączyć... pojęcia nie mam

oczywiście łączy się z wifi udostępnianym z fona. więc karta sprawna.
@Nicrame: kupilem nową kartę tplink 881nd. internet ruszył z kopyta, ale... padła karta dźwiękowa xfi na pci. nie może korzystać z zasobów, podejrzewam konflikt irq. ręce opadają...

da się to jakoś zresetować, przydzielić na nowo? (przydzielanie irq?)
@mesjasz22: A jaka płyta główna?? Może sterowniki od starej coś robią, czy system na nowo stawiałeś? Ja kiedyś przekładałem dysk z laptopa do stacjonarnej jednostki, to sterowniki Compal pozostawały :)
po zmianie mobo system od nowa. z97x gaming 7. podejrzewam, że tamta karta była ok tylko coś nei halo z płytą główną(pamiętam, że sieciówka nie działała mi w slocie pciex16 tylko w pciex1) a nie powinno mieć to znaczenia