Wpis z mikrobloga

Specjaliści od SEO ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potrzebuję jakichś dobrych artykułów na temat działania i zasad współczesnego SEO. Potrzebuję się w miarę kompaktowo podszkolić z tego tematu, możliwie rzetelnie i zwięźle :v Ogólnie, żeby mieć podstawy co tam się dzieje w tym temacie.

Mam jutro rozmowę o pracę i będę rozmawiał z babką, która zarządza działem SEO i - potencjalnie - będę z nią współpracował. Ja się nie dotyczy bezpośrednio SEO, ale podstawy muszę ogarnąć.

#seo #google
  • 16
@kontra: aaa jak zaczniesz od for internetowych to utoniesz w morzu januszowatości - nie polecam :D MOZ -> https://moz.com/beginners-guide-to-seo . Przewertuj chociaż pobieżnie i będzie git :)

Jakby chcieć nakreślić bardzo skrótowe ramy : masz 2 typy optymalizacji - to, co robisz na stronie i to, co robisz poza stroną. On-page to dbanie o META, canonicale, linkowanie wewnętrzne i umiejętne zarządzanie crawling budgetem (tak żeby nie wysyłać robota na bezsensowne strony
@miniBas: dzięki wielkie, pomogłaś :) Widziałem już nawet wcześniej tę stronę (wpisałem w google "How does SEO work" i był pierwszy wynik xD więc chyba znają się na rzeczy xD), ale skoro ją polecasz, to nie szukam dalej, tylko w całości przeczytam co tam maja. Na szczęście jednak nie mam dzisiaj tej rozmowy, więc mam trochę więcej czasu ;)
@Patryk: Powiem tak - PiO jest dobre, jak każda inna miejscówka. Search Engine Land, Moz, Ahrefs, Roundtable, czy inne "hot spoty" są takie same - zależy, czy wiesz, czego szukać i jak wyłuskiwać wartościowe informacje. Na tacy wszystkiego nikt nie podaje, a i na PiO jest parę osób jeszcze, które konkrety dają lub przemycają w wiadomościach naprawdę sensowne info. Pytanie - czy poszukiwacz umie to dostrzec ( ͡° ͜ʖ
FilipTraum - @Patryk: Powiem tak - PiO jest dobre, jak każda inna miejscówka. Search ...

źródło: comment_ZazFEsyh7F4wJVNcPWt9AgnUqa2uzGPD.jpg

Pobierz
@Patryk: Jedną z podstaw, których musisz się nauczyć w takim razie jest przesiew informacji. A tych na temat SEO jest "pierdyliard" w sieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zależy, jaki poziom reprezentujesz - jeśli potrzebujesz podstaw - leć kupić kursy Lexy + książkę Baileya "SEO dla każdego" i do dzieła. To + regularna lektura wspomnianego blogu Zgreda powinna dać obraz "powierzchni" zagadnienia, jakim jest SEO. Jakbyś np. na
@Patryk: nie zrozum mnie źle, w żaden sposób nie chciałem Cię urazić - po prostu sądziłem, że szukasz podstaw, aby jakąś robotę dorwać w firmie z branży i temu poleciłem Ci to, co mogłoby się sprawdzić (skoro nie chce Ci się PiO przekopać). :)
@FilipTraum: masz rację. Jedną z podstaw, których musisz się nauczyć jest przesiew informacji.
Nie przeczytałeś nawet ze zrozumieniem tego co napisałem - tam nigdzie nie było pytania. Ani pytania o podstawy ;)
Jeśli próbujesz być uszczypliwy, mimo moje uprzejmości - przesiew informacji mi nie straszny. Jednak, gdy widzę tekst typu "W zasadzie to posiadając tę wiedzę co jest w powyższych linkach - sam sobie ogarniesz seo" i podajesz mi 2 linki do (z całym szacunkiem dla Zgreda i Moza) - ekhem - banałów... Hipoteza sama ciśnie się na usta ;)
@FilipTraum: wiesz... jak człowiek szuka podstaw seo to mu rzucam banały. Jak chce sobie prostą stronkę w html to mu rzucam podstawy html i linka do szablonów, a nie zaawansowany kurs symfony3 i 10 książek o UX.
Jeśli uważasz inaczej - nie będę się spierał - wolę w tym czasie ogarnąć klientowi stronę albo kampanię adwords. Albo odkopać swój stary projekt i dokończyć