Wpis z mikrobloga

Jaki młynek do kawy i jaka kawiarka do 100zł łącznie?
Pije rozpuszczalną więc i tak poczuję różnicę, nawet jak wyjdzie gorsza niż w sprzęcie za 400zł.
Będzie grzane na gazie, pojemność na dwie kawy z mlekiem ( tak żeby 300-400ml kawy wyszło )
Czy będzie różnica np. zrobić mniej kawy ale mocniejszej ( espresso ) i już w kubku dolać wody lub więcej mleka?

Czy młynek lepiej kupić ostrzowy i mieć wybór jakiejś firmy czy brać np. TO lub ceramiczny np. TEN

Myślę o takiej kawiarce: http://allegro.pl/zaparzacz-kawiarka-600-ml-stal-nierdz-wyprzedaz-i6318480275.html
czy znajdzie się coś lepiej wykonanego, niekoniecznie z 600ml w podobnej cenie ( lub tak do 50-60zł )?

#kawa #kawatime
  • 10
@Lewo: kawiarka ok, tylko ta będzie ogromna. Ja mam taką samą i na tę filiżankę ze trzy czubate łyżeczki trzeba dać (bo sitko należy zasypywać do pełna). Ja mam jakiś zwykły młynek Predomu i nie narzekam, a może po prostu nie wiem że powinienem narzekać ;) tak czy siak różnica po przesiadce z rozpuszczalnej kawy jest olbrzymia.
@Lewo: chodzi o to, że jak zasypiesz sitko tylko trochę, to woda będzie się przesączać przez kawę z mniejszym ciśnieniem i nie wyciśnie z niej tyle ile powinna. Kawiarka powinna być raczej na wymiar. Wtedy zalewasz zbiorniczek do wysokości zaworku, zasypujesz sitko na równo i wychodzi pełna kawiarka odpowiednio mocnej (czyli dość mocnej) kawy. Jak będziesz robić dwie kawy (dwie filiżanki) to bierz raczej 400 ml.
@Lewo: ostrzowy młynek szczególnie do kawiarki to straszne padło. Musi być żarnowy. Jak za dużo taki młynek napyli i zapcha kawiarkę, a zaworek bezpieczeństwa nie zadziała to jeden jej koniec znajdziesz w suficie.

Kawiarka oferuje tylko jedną pojemność - musisz nasypać pełne sitko i nalać wody pod sam zaworek. Inaczej to po prostu nie działa tak jak powinno. Niektóre mają sitka z reduktorem, ale to kiepskie rozwiązanie. Poza tym z tego
@geuze: ma regulację mielenia ( ten żarnowy ), hario slim jest około 3 razy za drogi na ten zestaw który montuje, a używek nie widzę. Przeżyję jak po 3 miechach młynek się rozwali, narazie chciałem przetestować smak, i czy dla różnicy w smaku będzie chciało mi się w ten sposób parzyć kawę. Wydaje mi się, że ten model kupię po tych 2-3 miesiącach jak okaże się, że "chwyciło" . Albo okresowo
@Lewo: tylko weź pod uwagę, że to jest 6fil - samemu ciężko to przepić IMO :D Z młynkiem skoro tak to sobie spróbuj tego taniego - chociaż docelowo polecam mimo wszystko elektryczny żarnowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@geuze: no właśnie nie wiem czy lepiej zrobić więcej i nie wypić czy przy robieniu kawy sobie i dziewczynie dwa razy parzyć ale nie mieć nadmiaru gdy robie tylko sobie :D