Wpis z mikrobloga

@hrumque: ciężko z tego względu że jsk ktoś ma do wydania 4,6 czy 10 k to nie chce za przeproszeniem gówna i producenci to wiedzą. 50" za 1,5 k nie kupi człowiek który chce mieć przyzwoity obraz (nie świetny tylko przyzwoity) gdyż to zazwyczaj tani plastik z najtańszą 60hz matrycą bez żadnego uplynniania, niską jasnością, zerowym skalowaniem oraz często z bardzo slabymi możliwościami podłączenia czegokolwiek. Jak chcemy dobry tv ale żeby
@Quattron: w sumie racja.
Ale ja nie potrzebuję superduper jakości, w sumie 4K to tylko marnotrawstwo mocy obliczeniowej - z 4m i tak będzie wyglądać identycznie jak fhd, a będzie wyświetlało w porywach bajki i od święta jakiś film z napisami (stąd rozmiar potrzebny)

Znalazłem takie cudo Opticum UN UHD65013T | 4K 65" za 2.7kzł albo Opticum UN UHD55013T | 4K 55" za 1.7k

Przekątna ekranu 65 cali

Technologia podświetlenia matrycy
@hrumque: nigdy nie widziałem większego niż 32" tv od opticum. Jasność 300-400 w warunach domowych to właściwie max co się przydaje. Tu jest max 200 wiec pewnie jeżeli pokój nasłonecznieniony lub dużo światła może wyglądać blado. Natomiast do popołudniowego oglądania powinno być pod tym względem wystarczające. Ja bym proponował na żywo tp cudo gdzieś zobaczyć albo ryzykujesz i zamawiasz z neta i w razie czego odsylasz ale to kawał ekranu więc
igdy nie widziałem większego niż 32" tv od opticum. Jasność 300-400 w warunach domowych to właściwie max co się przydaje. Tu jest max 200 wiec pewnie jeżeli pokój nasłonecznieniony lub dużo światła może wyglądać blado.


@Quattron: dopiero dzisiaj dowiedziałem się o wałku p.t. "rgbw" w matrycach 4K w telewizorach, więc odpuszczam sobie takie wynalazki. Zapewne byłoby to coś tego typu, poszukam czegokolwiek ale z prawdziwym 4K RGB