Wpis z mikrobloga

@jumper13: Nationwide daje 5% na koncie głównym jeśli masz 2500 (i tyle max), do tego mają konto systematycznego oszczędzania, na które możesz przelewać miesięcznie 500 i na tym też jest 5%. Googlaj FlexDirect i Flex Regular Saver.
@jumper13: Możesz, ale tylko środki do 2500 są tak oprocentowane. Jak czytałem jakiś czas temu to jeszcze był FirstDirect rachunek podobnie oprocentowany, ale też z limitami. Generalnie jeśli chcesz bankowo bezpieczne dobre odsetki to trzeba nieco poszukać, bo taki Lloyds na zwykłym easy saver daje jakiś promil. Nie wiem na co chcesz odkładać, bo są też konta z dopłatami jeśli odkładasz na emeryturę albo na kupno domu, typu Help to Buy
@kwiatosz: dzięki za pomoc, chce odkładać na powrót do kraju, po prostu wrzucić parę tysięcy i żeby się nie martwić, że może mi je ktoś sprzątnąć z normalnego konta, a żeby i przy okazji jakiś procent urósł
@jumper13: To ja w takiej sytuacji zdecydowałem się na Nationwide i po prostu przelewam po te 500 miesięcznie. Pewnie bym mógł kombinować, żeby cała kasa pracowała, ale musiałem się nałazić do banku i mi się odechciało, jakoś dużo stratny nie jestem.
@kwiatosz: ok czyli zakładam normalne konto w Nationwide i do tego oszczędnościowe i z tego noramlnego co miesiąc przelewam 500 na oszczędnościowe, tak?
mam już konto w lloyds, myślisz ze nie będzei problemu z otworzeniem kolejnego w Nationwide?
@jumper13: Aaa, jest wymóg taki, żeby na Nationwide trafiał przelew tysiąc miesięcznie, zapomniałem o tym... Generalnie to może być kasa w minutę przelana na Nationwide i z powrotem, ale musi być. Sprawdź warunki dla pewności, ale to chyba tyle warunków.Tak jak piszesz, po prostu robisz przelewy i tyle. Nationwide chciało ode mnie potwierdzenie adresu, dwa razy z rachunkiem łaziłem, innych problemów nie ma z otwarciem kolejnego konta.

Jeśli chcesz się nakombinować
@kwiatosz: fakt, teraz to wygląda tak

Changes to note:

- Co-Op Bank offering £110 (was £150 in the past)
- M&S Bank offering up to £170 in gift cards (was £220)
- FirstDirect offering £125 (was £100) via MSE link
- Halifax still offering £100 but this is due to go down in March to £75
- TSB offering £125 (no offer in recent months) via MSE link
- HSBC offering