Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #jezykc

Czerwone podkreślenie
Jeśli liczba jest ujemna to wstawiany jest znak '-' na początku napisu s ( i następuje przesunięcie na następny znak w s), a liczba jest zamieniona na dodatnią, no i fajnie. Ale o co chodzi z tą jedynką?

Niebieskie podkreślenie
Taki warunek... musiałem sobie wpuścić to w kompilator. Okazało się, że ten warunek zachowuje się jak (n>=10). No więc dzieli n przez 10 dopóki tak naprawdę ma liczbę dziesiątek.

Dalej to już nie widzę w tym celu. Zwracana jest zmienna i, więc jaki jest cel robienia czegokolwiek z tą tablicą skoro zostaje ona w obrębie funkcji? Co się dzieje ze zmienną i w trakcie tych warunków? Pomógłby ktoś?
Pobierz Piterovy - #naukaprogramowania #jezykc 

Czerwone podkreślenie
Jeśli liczba jest u...
źródło: comment_bLFyczvmq9nGTRBp8Ezl7el6ZQY3cZal.jpg
  • 3
@Piterovy: tutaj chodzi chodzi o edycję tego array charów, i co się z tym dzieje, tylko nie wiem jak c tutaj działa, czy to przypadkiem nie przekazuje tego jako kopi? bo jest przekazanie wartości, a nie referencji/wskaźnika? (nie piszę w c)
A tak to pewnie chodzi o funkcje zmieniającą danego w inta w stringa, w systemie dziesiętnym, tylko właśnie te char[] mnie tu myli, wydaje mi się że tam powinien
@Piterovy: ach, w końcu nie napisałem, funkcja zwraca też ilosc znaków jakie dodało do tablicy, a jak liczba jest ujemna to zaczyna się od minusa, więc jeden dodatkowy znak który trzeba doliczyć do całości, dlatego jest plus jeden.