Wpis z mikrobloga

Dzisiaj byłem na spotkaniu z gościem od #souvre (organizacja #mlm). Na następnym spotkaniu chce zadać dużo niewygodnych pytań i mam nadzieję, że mi w tym pomożecie bo mam chęć #!$%@?ć jakąś chorą akcję ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Short story:


#heheszki #pytanie #mlmseriousbuisness #mlmcontent #pomocy

Czy iść powku*wiać gościa?

  • Tak 90.6% (155)
  • NIe 9.4% (16)

Oddanych głosów: 171

  • 29
  • Odpowiedz
@throwyn: Ci ludzie są wyprani do nich raczej żadne logiczne argumenty nie dotrą. To będzie gra w pin ponga ty powiesz coś a oni odpowiedzą wyuczoną na pamięć formułką, wątpię czy nawiążesz z nimi jakaś dyskusje na odpowiednim poziomie. Możesz im polecić fajną książkę "Psychomanipulacja w sektach" Stephen Hassan
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@wrongbit właśnie takiej sytuacji się boję. Wczoraj zadając pytania nie dostawałem sensownej odpowiedzi. Wszystko kręcił dookoła tych formułek i tłumaczył mi w kółko te same rzeczy gdy pytałem o szczegóły. A ja chcę pójść dalej. Wywołać system: fatal error.

@Kompot12 obowiązkowo! :D
  • Odpowiedz
@throwyn: Moi znajomi i dalsi członkowie rodziny padli ofiarą różnych MLMów. Ja byłem tylko werbowany przez znajomego, ale bez powodzenia. Tematem zainteresowałem się po tym, jak zaraza podpełzła zbyt blisko i stanowiła realne zagrożenie dla mojego najbliższego otoczenia.

skąd masz taką wiedzę na ten temat

Czołowi autorzy piszący o oszustwach MLM to: David Brear, Jon M. Taylor, Robert L. FitzPatrick. Polecam ich strony internetowe i blogi (linki są w poprzednim
  • Odpowiedz
Temat jest bardzo ciekawy, bo skala oszustw mlm poraża. Uchwycenie pełnego obrazu tego zjawiska przyprawia o eksplozję mózgu.


@renalum: Ja też im bardziej zgłębiam to zagadnienie to coraz bardziej jestem przerażony skalą zjawiska. Najważniejsze pytania pozostają bez odpowiedzi kto za tym stoi? kto to organizuje? gdzie jest szkoła zakładania mlm? gdzie szkolą zakładania sekt i prania mózgów? Zwykły psycholog umie to robić po ukończeniu studiów?
  • Odpowiedz
@wrongbit: Historia powstania oszustwa MLM w jednym wpisie:
http://mlmtheamericandreammadenightmare.blogspot.com/2012/02/origins-of-big-mlm-lie.html

Jeżeli mamy być precyzyjni to właściwie nie ma "oszustwa MLM". To, z czym mamy do czynienia to po prostu najzwyklejsza piramida finansowa, ale z niezwykłym maskowaniem kamuflującym. Dzięki temu maskowaniu (udawanie przedsiębiorstwa handlowego, "oferowanie" produktu) piramida jest niedostrzegalna dla ofiar i często dla funkcjonariuszy publicznych. Piramidy finansowe to coś starszego, niż pomysł na "kamuflaż MLMowy".

kto za
  • Odpowiedz
Dla przykładu Richard DeVos i Jay VanAndel najpierw byli zwykłymi dystrybutorami w mlm Nutrilite. Potem odeszli i założyli swój mlm American Way Association, w skrócie Amway. Wiele nowych mlmów powstaje w ten sposób, najpierw jesteś trybikiem, a potem sięgasz po rozum do głowy i zakładasz swój MLM. Jesteś przeszkolony, kopiujesz wszystkie rozwiązania, wiesz co robić, więc działasz na własną rękę.


@renalum: Ale oni zrozumieli w pełni że byli wcześniej oszukiwani
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Kacorek
@Kompot12
@wrongbit
@renalum
Wybaczcie, ale muszę spasować. Rozmawiałem z kumplem, który jest zafascynowany tym "interesem". Nie widzi w tym nic złego i żadne podsyłanie źródeł o działalności mlm(dzięki @renalum) nie daje skutków. Myślę, że rozmowa z "dyrektorem" tego Souvre byłaby walką z wiatrakami, a dyskusja z takimi osobami jak ja idzie mu równie dobrze jak pisanie do góry nogami. ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@Kacorek

@Kompot12

@wrongbit

@renalum

Wybaczcie, ale muszę spasować. Rozmawiałem z kumplem, który jest zafascynowany tym "interesem". Nie widzi w tym nic złego i żadne podsyłanie źródeł o działalności mlm(dzięki @renalum) nie daje skutków. Myślę, że rozmowa z "dyrektorem" tego Souvre byłaby walką z wiatrakami, a dyskusja z takimi osobami jak ja idzie mu równie dobrze jak pisanie do góry nogami. ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
Ale oni zrozumieli w pełni że byli wcześniej oszukiwani w piramidzie i później wiedząc ze sami zostali oszukani postanowili z zimną krwią oszukiwać innych?


@wrongbit: Jeżeli jesteś jednym z pierwszych dystrybutorów w hierarchii, to profitujesz. Im niższą pozycję zajmujesz tym jest gorzej. Ci dwaj byli na szczycie, wiedzieli, że ruchają ludzi na kasę, odeszli z Nutrilite, bo Agencja Żywności i Leków robiła problemy.

Czy to taka opcja Parafiniuka który był/jest w mlm ale próbuje założyć własny mlm(zapowiadał start własnego mlm na początku 2017r., ale na razie cisza) świecie będąc przekonanym że mlm
  • Odpowiedz