Wpis z mikrobloga

@sonep: Przedstaw od razu pełen problem, bo i tak miałem nie odpowiadać. Nikt nie lubi mało konkretnych pytań tutaj, bo zamiast tylko chwilę, poświęca się wiele minut.
@kroxintu: Mam zamiar przeinstaliwac windowsa. Co zrobic abym po tym zabiegu nie musial od nowa instalowac wszystkich programow, ktore mam zainstalowane na partycji D
Zrób obraz 1:1 partycji C,


@kroxintu: Jesli zrobie obraz partycji c 1;1. to w takiej sytuacji instalacja windowsa ma jakis sens? Przeciez jesli to przywroce to chyba zastane stan sprzed reinstalacji

Nie chce robic kopii calego dysku, bo nawet nie mam gdzie to upchac
@sonep: Zobacz pytanie na dole mojej poprzedniej wiadomości. Odpowiedz na nie zmienia kompletnie kontekst twojego problemu. Bo założenie jest takie, że po instalacji wszystkiego i konfiguracji komputera robi się jego kopię, aby właśnie przywrócić stan początkowy.

Na tym etapie domyślam się, że masz obecnie sytuację zmuszającą cię do reinstalacji systemu.
W takim razie mam raczej złą wiadomość i jedną z odrobiną nadziei ;)
Zła:
- Tu wychodzi na wierzch upośledzenie Windowsów,
@kroxintu: Pytalem na zas, bo ostatnio przez mysl,ze musze instalowac wszystkie programy od nowa(duzo ich mialem) zwlekalem z reinstalacja windowsa, ktory troche zamulal. Az pojawil sie blue screen z ktorym nie moglem nic zrobic, wiec odlaczylem laptopa od pradu. Po podlaczeniu i wlaczeniu, dysk juz nie zyl i nie byl widzialny w biosie, przez co stracilem wszystkie dane. Dlatego teraz mam zamair czesciej go przeinstalowywac, ale nie chce od nowa instalowac
@sonep: To regularne kopie dysku/partycji cię jedynie ratują. Rozglądaj się za promocjami dysków w marketach, duże pojemności w niskich cenach, czyli jak znalazł na tanie archiwum. Nie polecam tych dysków często uruchamiać i korzystać z nich np. codziennie, bo ich domeną nie jest bezawaryjność ;)