Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem papier fotograficzny 15x10 i jak chce coś wydrukować to na właściwej czyli tej połyskującej powierzchni nic się nie drukuje a z tyłu takie plamy wychodzą, jak wsadziłem odwrotnie to na matowej powierzchni nadrukowalo się zdjęcie a na połyskującej plamy. HP Deskjet 3525
#fotografia #komputery #drukarki #hp
  • 22
@TOMU24: Pobawiłem się chwilę i niby nadrukowało zdjęcie tylko nie w tym miejscu co trzeba... albo #!$%@? w połowie albo jest za nisko, nie wiem gdzie ja mam więcej rzeczy ustawić bo nie będę cały czas papieru na kalibrowanie tego gówna marnował
@SuchyArbuz: No to nie wydrukujesz na papierze 10x15 choćbyś się posrał. W sumie powinna brać i drukować zdjęcie przesunięte o jakiś centymetr no ale może masz brudną rolkę poboru albo coś. No albo gramatura za dużą. Ale ta drukarka NIE drukuje na papierze 10x15 (jak większość atramentówek HP zresztą). Udą się to tylko na specjalnym papierze HP z odrywanym marginesem :)
@wshk: Teraz zrobiłem kilka z aplikacji HP Snapshots, bo głównie o taki efekt mi chodziło tylko tak jak mówisz obcina ok centymetra, chcę to teraz jakoś przenieść na komputer i obniżyć w photoshopie albo w czymś innym wykadrować żeby ręcznie to ogarnąć, ale jak drukuję z kompa to już w ogóle puste fotki wypluwa :|, #!$%@? że te tęgie głowy nie wpadły na to że ktoś może potrzebować takiego formatu który
@SuchyArbuz: To powinno grać. I przy tych ustawieniach z przodu milimetr a przy druku z tyłu jakoś trafia? Spróbuj drukować przy podniesionej klapie. Z tego co pamiętam to jak ją podniesiesz to w lewym dolnym rogu jest flaga czujnika otwarcia, wystarczy wcisnąć i będzie drukować.
@SuchyArbuz: Jak podniesiesz klapę to na tym szarym plastiku w korpusie drukarki jest czarny przycisk. Jak dobrze pamiętam. I jak dobrze pamiętam w lewym rogu, dalej od zawiasów.