Wpis z mikrobloga

@goldmoon: Trochę fajnych fot masz ale po co ten znak wodny na połowę zdjęcia? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Btw. mina laski po prawej w pic rel bezcenna ale jednak dyskredytuje to zdjęcie.
@vexov: po co znak wodny? Bo nie lubię jak zespoły (czy inne podmioty) sobie "pożyczają" moje zdjęcia bez mojej wiedzy czy zgody. A miałem już przypadek gdy pewna gazeta wyretuszowała mniejsze logo umieszczone na zdjęciu.
@goldmoon: Problem w tym, że jak ktoś będzie uparty to i znak wodny na całe zdjęcie wyretuszuje. Zainteresuj się lepiej systemem niewidzialnych znaków wodnych lub algorytmami do regularnego wyszukiwania Twoich zdjęć w necie. W przypadku jakim podałeś sprawa w sądzie jest z góry wygrana jeśli posiadasz oryginał zdjęcia.
@vexov: jeśli wiesz jakie obowiązują w Polsce stawki za zdjęcia to jesteś też świadom, że ewentualne odszkodowania to gra niewarta świeczki, straconego czasu i nerwów (przy fotografii koncertowej). Widoczny znak wodny JUŻ zniechęca do takiej zabawy.
RAW'y oczywiście posiadam.
@goldmoon Za każdym #!$%@? razem na Twoich zdjęciach znajduje kogoś znajomego. Dzięki, dostarczasz materiały do stalkingu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)