Wpis z mikrobloga

Tymczasem w Hiszpanii... Wczoraj, bardzo późnym wieczorem, na antenie jednego z najpopularniejszych kanałów hiszpańskiej telewizji Cuatro wyemitowano reportaż o twórczości Zdzisława Beksińskiego! Był bogato ilustrowany scenografią wzorowaną na dziełach malarza przygotowaną przez Juana Villa Herrero (poniżej zdjęcie z jego Twittera). Sam reportaż nosił tytuł "El pintor de la locura" czyli po prostu "Malarz szaleństwa/obłędu" i nie zabrakło w nim klasycznej wpadki - wśród prezentowanych dzieł znalazła się jak zwykle jedna z prac Nicoli Samorìego, którą od wielu lat mylnie przypisuje się właśnie Beksińskiemu ;) #beksinski #beksinskinadobranoc #sztuka #creepy #hiszpanski
korniq - Tymczasem w Hiszpanii... Wczoraj, bardzo późnym wieczorem, na antenie jedneg...

źródło: comment_z6MRcz7J52pTwjh6hSdoUOra74CgBcjJ.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korniq o ile dobrze kojarzę to program Cuarto Milenio, w Hiszpanii jest bardzo ciekawy i popularny, chociaż czasami zbyt bliski naszemu "Nie do wiary" (lecz tematyka tego programu jest znacznie szersza). Szanuję mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Admiinistrator: hahaha ależ mi poprawiłeś humor tym komentarze :D Byłem naprawdę zdziwiony gdy kilka dni temu zobaczyłem bordowy nick ponownie! Bo tak, było się już kiedyś bordo na Wykopie, oj było ;)
  • Odpowiedz
@pasztet_w_lasce: tutaj problem polega na tym, że wpisując w wyszukiwarki nazwisko Beksińskiego obraz Samoriego wyskakuje często podpisany nazwiskiem naszego polskiego malarza - coś w myślę zasady, że kłamstwo powtórzone setki razy staje się prawdą ;) No ale racja, robiąc program do TV należy chyba nieco lepiej się przygotować ;)
  • Odpowiedz